Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji o plikach cookies znajduje się w polityce prywatności.
Uwaga !!! Stronę można również powiększać za pomocą klawisza CTRL + kółko myszki
Gdynia - Biuletyn Informacji Publicznej
poniedziałek, 25 lipca 2016
Urząd Miasta Gdyni
Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54
81-382 Gdynia
tel. centrala (58) 66 88 000
fax (58) 62 09 798

Samorząd
więcej
Urząd Miasta
więcej
Budżet i majątek gminy
więcej
Prawo lokalne
więcej
Nieruchomości
więcej
Zamówienia Publiczne
więcej
Zadania publiczne
więcej
Inne
więcej
BIP
więcej
Ostatnio dodane
więcej
powrót do poprzedniej strony powrót

Gdyńskie wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego



25 maja 2014 roku odbyły się wybory posłów do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja w Gdyni wyniosła 36,15%. Liczba uprawnionych do głosowania w naszym mieście wynosiła 193 546.
 
W Gdyni wybory wygrał Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej RP z poparciem 53,49%. Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zajął drugie miejsce (22,35%), trzecie Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy (7,69%). Próg wyborczy przekroczył jeszcze Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke (7,11%). 

Szczegółowe wyniki głosowania w Gdyni:

 Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1STECKIEWICZ Krzysztof 288 28.10 0.41
 2KĘPKA Teresa 251 24.49 0.36
 3PLOTZKE Kazimierz Julian 61 5.95 0.09
 4KURSKA Anna Maria 153 14.93 0.22
 5JAWORSKI Adam Marek  63 6.15 0.09
 6MAJDAŃCZUK Dariusz Mirosław  27 2.63 0.04
 7ROGOWSKA Małgorzata Ewa  59 5.76 0.08
 8ZAWADA Andrzej Robert  38 3.71 0.05
 9KRÓL Maria Kazimiera 47 4.59 0.07
 10PILKIEWICZ Olena  38 3.71 0.05

 Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1PAŁASZ Tomasz Jakub 561 63.75 0.80
 2ZIENKIEWICZ Artur Krzysztof 72 8.18 0.10
 3DZIADUL Piotr Tomasz 24 2.73 0.03
 4PIASECKA Dorota Magdalena 51 5.80 0.07
 5KRUPA Łukasz 30 3.41 0.04
 6MARCINKOWSKA Aleksandra   53 6.02 0.08
 7TACKOWIAK Irena Aleksandra  4 0.45 0.01
 8ZALESIŃSKA Dominika   20 2.27 0.03
 9BŁASZKOWSKI Piotr Jan  34 3.86 0.05
 10KOZIEŁ Andrzej Mirosław 31 3.52 0.04

 Lista nr 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1PASTUSIAK Longin Hieronim 3 789 71.97 5.42
 2OSTROWSKA Małgorzata Teresa  324 6.15 0.46
 3BANACH Jolanta Maria 582 11.05 0.83
 4STRZAŁA Krystyna Zofia  101 1.92 0.14
 5STĄSIEK Jan Antoni  61 1.16 0.09
 6GONTAREK Piotr Paweł  29 0.55 0.04
 7WOJCIECHOWSKI Henryk  65 1.23 0.09
 8MACIEJEWSKA Beata Katarzyna 61 1.16 0.09
 9TUMA Tadeusz Jerzy  70 1.33 0.10
 10SEROCKA Ewa Aleksandra 183 3.48 0.26

 Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1 FOTYGA Anna Elżbieta 6 298 41.15 9.01
 2 SZCZYPIŃSKA Jolanta Irena 1 428 9.33 2.04
 3 ŻYNDA Zenon Henryk 80 0.52 0.11
 4 SIKORA Danuta Teresa 232 1.52 0.33
 5 KLAWITER Jan Andrzej 915 5.98 1.31
 6 SELLIN Jarosław Daniel 5 494 35.90 7.86
 7 KILIAN Jan 96 0.63 0.14
 8 STROCIAK Marek Roman 36 0.24 0.05
 9 STANULEWICZ Katarzyna Barbara 507 3.31 0.73
 10 BARZOWSKI Jerzy 218 1.42 0.31

 Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1 GARDIAS Dorota 780 43.89 1.12
 2 KOWALSKI Maciej Tomasz 217 12.21 0.31
 3 ABRAMOWICZ Marta Magdalena 227 12.77 0.32
 4 DEPCZYŃSKI Rafał Piotr 208 11.71 0.30
 5 NAWROT Gabriela Jolanta 46 2.59 0.07
 6 MUŻA Wojciech Romuald 31 1.74 0.04
 7 ALEGRE RASO Susana 53 2.98 0.08
 8 MILEWCZYK Jarosław Andrzej 50 2.81 0.07
 9 PAWŁOWSKA Magdalena 74 4.16 0.11
 10 BAUĆ Piotr Paweł 91 5.12 0.13

 Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1 HAMBURA Stefan Józef 430 34.62 0.62
 2 ZWARA Piotr Roman 105 8.45 0.15
 3 KOZŁOWSKI Jan 234 18.84 0.33
 4 LABUDA Maria Barbara 115 9.26 0.16
 5 SZRAMOWSKI Wojciech Norbert 12 0.97 0.02
 6 KOTAS Wojciech Tomasz 154 12.40 0.22
 7 SIUDEK Małgorzata 66 5.31 0.09
 8 GŁADYSZ Anna Marta 62 4.99 0.09
 9 JAWORSKI Karol Artur 64 5.15 0.09

 Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1 DZIAMBOR Artur Erwin 3 534 72.63 5.05
 2 WYSOCKI Zbigniew Maksymilian 367 7.54 0.52
 3 MARUSIK Elżbieta Maria 149 3.06 0.21
 4 KOŚCIELAK Zdzisław Tadeusz 97 1.99 0.14
 5 ŁAGUS Marcin Tadeusz 60 1.23 0.09
 6 GUZOWSKA Marzena Beata 171 3.51 0.24
 7 KRZYWKOWSKI Marcin Piotr 166 3.41 0.24
 8 GIEŁDON Piotr Tadeusz 65 1.34 0.09
 9 KULASIEWICZ Agata 148 3.04 0.21
 10 MAKSYMOWICZ-CZAPKOWSKA Dorota Elżbieta 109 2.24 0.16

 Lista nr 8 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1 LEWANDOWSKI Janusz Antoni 21 070 57.54 30.14
 2 KRZYWONOS-STRYCHARSKA Henryka Krystyna 3 580 9.78 5.12
 3 KOZŁOWSKI Jan Andrzej 2 333 6.37 3.34
 4 CHRZANOWSKA Beata 332 0.91 0.47
 5 ŚWILSKI Ryszard Jan 107 0.29 0.15
 6 LESZCZYŃSKA Jolanta Iwona 225 0.61 0.32
 7 GRZĘDZICKI Łukasz Piotr 130 0.35 0.19
 8 ROGOWIEC Katarzyna 249 0.68 0.36
 9 KULAS Jan Edward 73 0.20 0.10
 10 WAŁĘSA Jarosław Leszek 8 521 23.27 12.19

 Lista nr 9 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1 STĘPNIAK Andrzej Hieronim 350 48.68 0.50
 2 BUJANOWICZ Stanisława Helena 104 14.46 0.15
 3 ADAMOWICZ Dariusz 72 10.01 0.10
 4 DOMBROWSKI Bogdan 35 4.87 0.05
 5 SZATKOWSKI Radosław Jan 57 7.93 0.08
 6 WĄSIKOWSKI Leszek Jan 12 1.67 0.02
 7 KOSEWSKA Danuta Jolanta 35 4.87 0.05
 8 SAHAJDAK Jadwiga 9 1.25 0.01
 9 MIRONOWICZ Mirosław 11 1.53 0.02
 10 HEROLD-WĄS Lucyna Kinga 34 4.73 0.05

 Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1 PAWEŁCZAK Barnaba Bogusz 112 36.84 0.16
 2 RZEPKA Szymon Stanisław 69 22.70 0.10
 3 MIETKOWSKI Karol 11 3.62 0.02
 4 WESOŁA Joanna Małgorzata 71 23.36 0.10
 5 ALTMANN Paula 41 13.49 0.06

 Lista nr 12 - Komitet Wyborczy Partia Zieloni
 Numer Imię i nazwisko Liczba głosów na kandydata% głosów ważnych na kandydata/głosy na listę % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne 
 1 JACHLEWSKA Elżbieta 168 36.44 0.24
 2 KRYDA Marek Andrzej 46 9.98 0.07
 3 DEMCZUK Marzena 30 6.51 0.04
 4 PASTUSIAK Tadeusz Jan 66 14.32 0.09
 5 BANIECKA Ewa Cecylia 18 3.90 0.03
 6 KOTLARZ Piotr Wojciech 12 2.60 0.02
 7 KWIATKOWSKA Monika Alicja 77 16.70 0.11
 8 WIĘCEK Hieronim Antoni 44 9.54 0.06

Mandat do Parlamentu Europejskiego w okręgu 1 zdobyli:

Lewandowski Janusz Antoni - 107 814 (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP)
Fotyga Anna Elżbieta  - 56 677 głosów (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
Wałęsa Jarosław Leszek - 55 898 (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP)

Podmiot udostępniający: Urząd Miasta Gdyni
Odpowiedzialny za treść: Mariusz Szpaczyński
Wprowadził informację: Michał Kowalski
Ostatnio zmodyfikował: Michał Kowalski
Data wytworzenia informacji: 16 września 2014
Data udostępnienia informacji: 27 maja 2014
Ostatnia aktualizacja: 29 września 2014
do góry
© Urząd Miasta Gdyni, 81-382 Gdynia, Aleja Marszałka Piłsudskiego 52/54
telefon (58) 66 88 000, fax (58) 62 09 798, e-mail: umgdynia@gdynia.pl