Mistrzostwo Polski w tradycyjnej sztuce walki Taekwondo dla ucznia IX LO

Uczeń klasy IIB Piotr Weissgerber trenuje tradycyjną sztukę walki taekwondo i odnosi w tej dziedzinie znaczące sukcesy.

21 maja w Kłobucku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w taekwondo, w których wzięło udział 120 zawodników z całej Polski. Piotr Weissgerber zajął pierwsze miejsce/złoty medal i tym samym zdobył tytuł mistrza Polski w konkurencji indywidualnych walk juniorów do 75 kg oraz drugie miejsce/srebrny medal w konkurencji technik specjalnych.

Wcześniej Piotr uczestniczył także w Mistrzostwach Europy, które odbyły się na przełomie kwietnia i maja w Tempere w Finlandii. Reprezentacja Polski po raz 24 z rzędu zajęła 1 miejsce w klasyfikacji medalowej - zdobyła 21 złotych medali, a Rumunia jako drugi zespół "tylko" 8 złotych krążków. Piotr spisał się na medal- pomógł w zdobyciu 4 medali w konkurencjach drużynowych. Były to 2 złote medale (w drużynowych ukladach i testach siły), 1 srebrny (w drużynowych technikach specjalnych) i 1 brązowy (w drużynowch walkach). W indywidualnych konkurencjach Piotr Weissgerber też wypadł świetnie, zdobywając w testach siły 5 miejsce. trenuje tradycyjną sztukę walki taekwondo i odnosi w tej dziedzinie znaczące sukcesy.