967 (567) 2010-09-03 - 2010-09-09

Szwajcarskie sukcesy judoków z „Galeonu”

12 - osobowa ekipa gdyńskiego „Galeonu" startując w Międzynarodowym Turnieju w szwajcarskiej miejscowości Baar w dniu 22.08 z udziałem klubów z Węgier, Rumunii, Niemiec, Belgii oraz ekip szwajcarskich, zajęła wysokie 3 miejsce.
Swoje kategorie wygrali Szymon Jasiński, Mieszko Półgrabski oraz Tomasz Zielski, srebrne medale wywalczyli Maksym Rzeppa, Felicja Gajdowska. Brązowe Katarzyna Borzym, Karolina Miller oraz Michał Korzeniowski. Bardzo dobry występ zanotowali również Jakub Skwarło i Karol Jastrzębski , którzy uplasowali się tuż obok podium zajmując 5 miejsce .
Dotychczasowe bardzo dobre wyniki, a w szczególności postawa Szymona Jasińskiego oraz Arkadiusza Matlakowskiego w zawodach Pucharu Świata zawodników do lat 15 rozgrywanych w Węgierskim Gyor sprawiła, że obaj znaleźli się w ekipie lecącej do Tokyo. Trening w kolebce judo to inicjatywa prezesa Polskiego Związku Judo, który widząc zdolną młodzież objął szkoleniem tych, którzy w przyszłości będą stanowili o siłe polskiego judo.
Doceniona też została praca trenera Andrzeja Jasińskiego, który kierował będzie poczynaniami młodych polskich judoków w dalekiej Japonii.