1237 (1037) 2016-05-20 - 2016-06-02

Uczniowie III LO i Gimnazjum nr 24 wśród najlepszych

Po kwietniowym finale Pomorskiej Ligi Matematycznej w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku w kategorii szkół ponadgimnazjalnych 10 tytułów laureatów na 19 przyznanych wróciło z uczniami uniwersyteckich klas matematycznych III LO.
Najwyżej w klasyfikacji uplasowali się: Mateusz Klein, Łukasz Śliwiński i Julia Bazińska.
Kolejnym bardzo widowiskowym sukcesem uczniów z klas uniwersyteckich III LO było wygranie turnieju drużynowego pod nazwą I Pomorskie Mecze Matematyczne Szkół Ponadgimnazjalnych.
Organizatorem tych rozgrywek jest Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG. Więcej o meczach matematycznych można przeczytać na stronach: https://ksi.inf.ug.edu.pl, http://www.trimat.pl/.
12 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rozegrano finał II Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości, w której wystartowało ogółem 1400 gimnazjalistów z całej Polski.
Wyśmienicie w Olimpiadzie spisały się trzy uczennice z Gimnazjum nr 24. Laureatkami ogólnopolskiej olimpiady zostały: Hanna Renke ( IV miejsce) i Natalia Leżuchowska ( XI miejsce), a Zuzanna Olik uzyskała tytuł finalistki.
Gimnazjalistki przygotował prof. Waldemar Kotowski.
Organizatorem Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.
Znakomicie spisało się 6 reprezentantów Polski podczas XXII Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej, która odbyła się w dniach 11-15 maja w Helsinkach. Do udziału zakwalifikowanych zostało 54 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z 9 państw nadbałtyckich.
Wszyscy Polacy zdobyli medale, wskutek czego polska reprezentacja okazała się najlepsza w klasyfikacji drużynowej.
Utytułowani uczniowie III LO: Juliusz Pham (złoty medal), Paweł Burzyński (srebrny medal), Piotr Kowalewski (brązowy medal).
Uczniów przygotował prof. Ryszard Szubartowski.