Medale Kwiatkowskiego

Laureaci Medalu z roku 2011

Medal im. E. Kwiatkowskiego 100x91Medal im. Eugeniusza Kwiatkowskiego jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi dla rozwoju miasta i portu Gdyni oraz za rozsławianie jej imienia w kraju i na świecie. Ustanowiony został przez Radę Miasta Gdyni w dniu 30 czerwca 1993 roku. Decyzją Rady Miasta Gdyni z 2 lutego 2011 r. wyróżnienia otrzymali: 

Maria Kozielecka - laureatka Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego / fot.: Dorota Nelke
Maria Kozielecka, urodzona przed wojną córka dwojga lekarzy, w 1958 r. ukończyła studia lekarskie. W latach 1961-1972 pracowała jako lekarz na oddziale rehabilitacji dzieci po chorobie Heine-Medina w Akademii Medycznej Gdańsku. W 1972 r. związała się z Portowym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Gdyni. W 1991 r. przeszła na emeryturę, nadal jednak pracując w niepełnym wymiarze godzin.

Dr Maria Kozielecka całe życie pracowała społecznie. Ludziom służyła nie tylko fachową wiedzą, ale przede wszystkim zrozumieniem i współczuciem. Jest niezwykle zaangażowana w prace parafialnych grup Akcji Katolickiej, Duszpasterstwa Dzieci Specjalnej Troski i Duszpasterstwa Niewidomych. Organizuje wyjazdy, kolonie, obozy, pielgrzymki i spotkania. Zaangażowała się również w wolontariat w hospicjum. 

Laureatka medalu z 2011 roku.
nadanie Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni" pani Marii Kozieleckiej - Medal Nr 43 (URM Nr IV/71/11 z 2 lutego 2011 roku)

Ryszard Woliński - laureat Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego / fot.: Dorota NelkeRyszard Woliński urodził się w 1934 r. na ziemi płockiej, lecz od ponad pół wieku mieszka na Pomorzu. Gdynianinem został z wyboru 50 lat temu. Swoje życie związał z morzem jako oficer Polskiej Marynarki Wojennej. Od ponad 50 lat jest bardzo aktywnym działaczem Polskiego Czerwonego Krzyża i propagatorem szlachetnej idei honorowego krwiodawstwa.

W swoim życiu oddał rekordową ilość 170 litrów krwi i osocza. Co niemniej jednak ważne Ryszard Woliński założył w Gdyni wiele klubów honorowych dawców krwi. Jest również członkiem wielu innych organizacji i stowarzyszeń. Za swoją wzorową pracę zawodową i niestrudzoną społeczną działalność został uhonorowany m.in. „Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski", „Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski", odznaczeniem w randze orderu „Zasłużony dla Zdrowia Narodu", dwukrotnie „Złotym Krzyżem Zasługi", „Srebrnym Krzyżem Zasługi", „Kryształowym Sercem".  

Laureat medalu z 2011 roku.
nadanie Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni" panu Ryszardowi Wolińskiemu - Medal Nr 44 (URM Nr IV/72/11  z 2 lutego 2011 roku)

Mikołaj Ziółkowski - laureat Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego / fot.: Dorota Nelke
35-letni Mikołaj Ziółkowski to najmłodszy laureat medalu, których do tej pory przyznano 45. Jego pasją jest promowanie kultury, zwłaszcza muzyki, a także rozrywki. Jego agencja Alter Art organizuje największe wydarzenia muzyczne, rozrywkowe i artystyczne w Polsce, m.in. gdyński Open'er Festival, dwukrotnie uznany za „Najlepszy Duży Festiwal" w Europie w prestiżowym konkursie European Festival Awards. Open'er stał się wizytówką Gdyni, a jego pomysłodawca i propagator Mikołaj Ziółkowski wielkim promotorem miasta w świecie.

Laureat medalu z 2011 roku.
nadanie Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni" panu Mikołajowi Ziółkowskiemu - Medal Nr 45 (URM Nr IV/73/11 z 2 lutego 2011 roku)

  • ikonaOpublikowano: 14.11.2011 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona