Co nowego

Brązowy medal Tomasza Zielskiego na Pucharze Europy Juniorów w Judo

Na odbywającym się w gdyńskiej Arenie w dniach 16-17 lipca 2016 r. Pucharze Europy Juniorów w Judo trzecie miejsce zajął Tomasz Zielski zawodnik gdyńskiego Galeonu.

Pierwszy od prawej brązowy medalista na Pucharze Europy Juniorów w Judo Tomasz Zielski, fot. gdyniasport.pl

Zawody te zaliczane są do imprez najwyższej rangi. W tegorocznej edycji wystartowało około 300 zawodników z 26 krajów z Europy oraz Japonii, Australii i Portoryko. Dla Tomka był to debiut w tej grupie wiekowej obecnie jest jeszcze kadetem. Otrzymał szansę rywalizacji z zawodnikami o 3 lata starszymi i spisał się znakomicie przegrywając tylko z Włochem Carlino z czwartym zawodnikiem rankingu światowego, a w bezpośredniej walce o medal pokonał aktualnego Mistrz Polski Juniorów. O poziomie kategorii 55 kg świadczy to, iż srebrny medal wywalczył Australijczyk Jolly drugi zawodnik list światowych tej kategorii wagowej.

Dobrze spisali się także pozostali zawodnicy Galeonu Szymon Jasiński i Przemek Szuta , którzy zajęli 9 lokaty .

Gratulacje dla podopiecznych trenera Jasińskiego oraz życzymy dalszych sukcesów.