Co nowego

SpaceForest partnerem Europejskiej Agencji Kosmicznej

Działająca na terenie PPNT Gdynia firma SpaceForest zamierza kontynuować prace nad bardzo czystymi generatorami częstotliwości do zastosowań satelitarnych, dzięki programowi Polish Industry Inscentive Scheme (PIIS) w ramach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jest to już drugi projekt firmy, realizowany wspólnie z ESA.

Stworzone w poprzednim projekcie generatory uzyskały 4 poziom gotowości technologicznej (ang. TRL, Technology Readiness Level). W obecnym projekcie mają one uzyskać kolejno TRL 5 i TRL 6 oraz pokryć bardzo szerokie pasmo częstotliwości. Co te zawiłe, techniczne sformułowania oznaczają w praktyce? Osiągnięcie poziomu TRL 6 równa się jednocześnie z gotowością do rozpoczęcia komercyjnej produkcji komponentów zdolnych do lotu w przestrzeń kosmiczną - tłumaczy Andrzej Magiera ze SpaceForest. Projekt będzie realizowany w partnerstwie ze szwedzką firmą RUAG Space. Start projektu przewidziany jest na początek września.

SpaceForest tworzy i komercjalizuje nowe pomysły w technice mikrofalowej, elektronice, sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence) i rozpoznawaniu wizyjnym (Video Recognition). Najsilniejszym atutem firmy jest wysoce wykształcony i doświadczony personel, posiadający kompetencje w IT, elektronice i telekomunikacji. Firma może pochwalić się wdrożeniami własnej technologii strojenia filtrów mikrofalowych dla światowej skali partnerów z branży kosmicznej. Spółka aktualnie pracuje min. nad technologiami bezprzewodowej transmisji energii mikrofalowej (ang. Wireless Power Transfer) oraz sieciami czujników bezprzewodowych (ang. Wireless Sensor Networks) do zastosowań w obiektach latających i systemach satelitarnych.

  • ikonaOpublikowano: 22.07.2016 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze