Co nowego

Międzynarodowy Dzień Migranta w Muzeum Emigracji

Były warsztaty języka polskiego, oprowadzanie po mieście i po wystawie w Muzeum Emigracji. Wszystko w ramach projektu „Gdynia Wielokulturowa – Tradycja Gościnności". Czas na rozpoczęcie przygotowań do ostatniego etapu jakim jest, wspólne z zespołem muzeum i mieszkającymi w Gdyni obcokrajowcami, stworzenie specjalnego wydarzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Migranta.

W sobotę 24 września 2016 r. w Muzeum Emigracji odbędą się warsztaty teatralne dla osób, które zgłoszą chęć udziału w przygotowaniach do Międzynarodowego Dnia Migranta. Zaplanowane gry i zabawy mają pomóc uczestnikom poznać się i zintegrować oraz poszerzyć swoją wiedzę o podstawowe techniki aktorskie, sztukę improwizacji, pisanie tekstów i opowiadanie historii.

Następnie uczestnicy wraz z zespołem muzeum rozpoczną planowanie Międzynarodowego Dnia Migranta, obchodzonego 18 grudnia. Wybiorą oni sposób na pokazanie wielokulturowości czy to poprzez zaproszenie mieszkańców na warsztaty kulinarne, zajęcia taneczne, pokaz mody lub zajęcia plastyczne.

Aby wziąć udział w warsztatach należy do czwartku 22 września 2016 r. do godz. 16.00 wysłać zgłoszenie na adres: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Należy podać imię i nazwisko, wiek, telefon kontaktowy oraz napisać kilka zdań na temat motywacji do udziału w projekcie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Daty i godziny spotkań roboczych uczestników zostaną ustalone wspólnie przez całą grupę.

Przypomnijmy, że „Gdynia wielokulturowa – tradycja gościnności" to projekt, który imigrantom żyjącym w Gdyni pozwala lepiej poznać się z gdyńską społecznością. Od czerwca grupa obcokrajowców pochodzących zarówno z Ukrainy, Rosji, Białorusi, jak i z Wenezueli czy Brazylii, doskonaliła swoje umiejętności językowe oraz poznawała Gdynię i polską kulturę.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: www.polska1.pl/pl/dzialania/aktualnosci/gdynia_wielokulturowa_tradycja_goscinnosci

  • ikonaOpublikowano: 21.09.2016 00:00
  • ikona

    Autor: Michał Kowalski (2011)

ikona

Najnowsze