Co nowego

Mixowanie w Laboratorium Innowacji Społecznych

Mobilna pralnia dla osób starszych mieszkających na wsi? Aplikacja na smartphone dla osób niewidzących i niedowidzących, która odczyta np. receptę? Warsztaty Innowacyjny mixer / fot. Laboratorium Innowacji SpołecznychA może program łączący studentów poszukujących bezpłatnego noclegu z seniorami potrzebującymi towarzystwa drugiej osoby? To projekty, które już wspierają w codziennym życiu osoby zależne i ich opiekunów. Uczestnicy warsztatów „Innowacyjny Mixer" poszukiwali w czwartek w Laboratorium Innowacji Społecznych zupełnie nowych rozwiązań, które mogłyby być równie skuteczne. Część z ich pomysłów może zostać zrealizowanych.

„Innowacyjny Mixer" odbył się w Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni) w czwartek 16 lutego 2017. 20 uczestników, pod okiem projektanta i badacza gier Piotra Milewskiego, wzięło udział w warsztatach kreatywności opartych o trzy biznesowe metody pracy nad rozwijaniem nowych pomysłów. Jednym z elementów była alternatywna burza mózgów, której punktem wyjścia było ustalenie nowych zasad... jednej ze znanych gier.

- Jest taki mit, że kreatywność to cecha wrodzona. Powodów jest wiele, ale głównym jest fakt, że w szkoły nie rozwijają kreatywnego myślenia. Łatwo wpada się w schematy, pojawiają się w głowie blokady. Dziś pokazujemy uczestnikom tych warsztatów, że łatwo można je pokonać. Z pewnością pomoże im to w pracy nad własnymi projektami
- mówił Piotr Milewski.

Inkubator Pomysłów

Warsztaty kreatywności były wydarzeniem towarzyszącym projektowi Inkubator Pomysłów, realizowanego przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia" w partnerstwie z Gminą Miasta Gdyni, Miastem Stołecznym Warszawa oraz ECORYS Polska Sp. z o.o. Celem jest wyłonienie nowatorskich pomysłów, które mogą pomóc w codziennym życiu osobom zależnym i ich opiekunom. Wybrane projekty otrzymają wsparcie ekspertów i grant na prototypowanie, średnio 40 tysięcy złotych. Jeszcze do 12 marca w Laboratorium Innowacji Społecznych trwać będzie drugi nabór wniosków.

- Nie narzucamy niczego, ale żeby pomóc uczestnikom projektu wskazujemy kilka obszarów tematycznych. Mogą, ale nie muszą, oprzeć na nich swoje projekty. Wśród nich są m.in. sieć oparcia dla osób doświadczających kryzysów psychicznych, przeciwdziałanie osamotnieniu korzystających usług opiekuńczych czy czasowe odciążenie opiekunów osób zależnych - mówi Katarzyna Ziemann, koordynatorka projektu z LIS.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.innowacjespoleczne.org.pl.

 

Warsztaty Innowacyjny mixer / fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

 

ikona

Najnowsze