1028 (628) 2011-11-25 - 2011-12-01

Pływacy „Delfina” zdobyli Mazury

Pływacy KS „Delfin" Gdynia reprezentowali Gdynię podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Giżycku. W imprezie wzięło udział 450 zawodników z 36 klubów Polski, wśród których znalazło się wielu medalistów Mistrzostw Polski różnych kategorii wiekowych. Gdyńscy zawodnicy trenowani przez Przemysława Czoków oraz Artura Ziniewicza wywalczyli 24 medale.
Najwartościowszy wynik z drużyny uzyskał Mateusz Arndt, rezultaty jakie uzyskał na 200, 400 m stylem dowolnym oraz 100, 200 zmiennym plasują go na pierwszych miejscach w krajowym rankingu młodzików 13 - letnich. Najwięcej medali dla klubu zdobył 11 - letni Kasper Serzysko (3 złote, 1 brązowy) dzięki temu został uznany najlepszym zawodnikiem zawodów w swojej kategorii wiekowej. Taką samą liczbę medali zdobył również Kacper Kurasz, Szymon Romaniec oraz Michał Laskowski. Oprócz wymienionych zawodników medale zdobywali: Natalia Juszczyk, Ala Grudnowska, Martyna Wojtusik, Ernest Zuchowski, Matylda Trella, Robert Paprocki.
Pływacy sekcji KS Delfin Gdynia trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni.