1036 (636) 2012-01-27 - 2012-02-02

Sukcesy gdyńskich pływaków

W ostatnim czasie odbyły się cztery imprezy pływackie w których uczestniczyli pływacy KS Delfin Gdynia. Wszystkie przyniosły sukcesy w postaci licznych rekordów życiowych, medali oraz pucharów za występy indywidualne i drużynowe.
Na pływalni MOSiR Gdańsk odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. Wyścigi były rozgrywane w kategorii OPEN, także młodzicy i juniorzy młodsi z Gdyni musieli rywalizować ze starszymi od siebie zawodnikami. Mimo tej formuły pływacy sekcji zdobyli 6 medali. Mateusz Konopka zdobył 3 brązowe medale na dystansach: 200 m stylem motylkowym, 400 m stylem zmiennym oraz 1500 m stylem dowolnym. Na tym ostatnim dystansie musiał uznać wyższość młodszego kolegi klubowego Mateusza Arndta, który zdobył srebro. Wymienieni podopieczni trenera Przemysława Czoków zostali uznani najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach wiekowych. Reszta medali była zasługą sztafet chłopców 4x100 m stylem dowolnym i zmiennym, którzy dwukrotnie stawali na trzecim stopniu podium.
Podczas uroczystego otwarcia imprezy zostali wyróżnieni najlepsi zawodnicy i trenerzy klubów województwa pomorskiego za wyniki uzyskane w 2011 roku. W tym gronie znaleźli się również nasi pływacy: Mateusz Arndt, Mateusz Konopka, Ernest Zuchowski, Michał Laskowski, Kacper Kurasz oraz trenerzy: Przemysław Czoków i Artur Ziniewicz.
Skromna grupa juniorów młodszych wzięła udział w silnie obsadzonym Międzynarodowym Meetingu Pływackim w Berlinie. W zawodach startowało ok. 1000 pływaków z 6 krajów. Jedyny medal dla Gdyni zdobył Mateusz Konopka, który był 3 na dystansie 200 m stylem motylkowym. Czas jaki uzyskał plasuje go na 2 miejscu w Polsce wśród 14 - latków.
W tym samym czasie zawodnicy trenera Artura Ziniewicza oraz 5 juniorów starszej grupy ścigali się z rywalami podczas Ogólnopolskich Zawodów o Puchar Prezydenta Gdańska. Na starcie pojawiło się ok. 250 pływaków z 10 klubów Polski. Młodzi zawodnicy zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając 28 medali. Najlepszymi zawodnikami zostali uznani: Nicola Warszawska kategoria 13 lat, Kacper Kurasz kategoria 12 lat. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęła Ala Grudnowska, Bartosz Ogórek był trzeci (kategoria 14 lat). Oprócz wymienionych zwycięzców medale zdobywali: Karolina Arkuszewska, Robert Paprocki, Konrad Przyborowski, Szymon Romanie, Kasper Serzysko, Martyna Wojtusik.