1050 (650) 2012-05-11 - 2012-05-17

Finał Pływackiej Ligi Pomorskiej 2012

Pływacy sekcji klubu sportowego Delfin z sukcesami wzięli udział w finałowych rundach Ligi Pomorskiej 2012.
We wszystkich kategoriach wiekowych pływacy znaleźli się na podium wśród 15 klubów województwa pomorskiego. Tym samym podopieczni trenerów Przemysława Czoków i Artura Ziniewicza potwierdzili, że rozwój klubu pod względem sportowym idzie w dobrym kierunku.
Finałową rywalizację rozpoczęli juniorzy, którzy ścigali się w Gdańsku. Podopieczni trenera Przemysława Czoków zajęli 18 pozycji medalowych. W ogólnej klasyfikacji nasi juniorzy obronili pozycję wywalczoną w ubiegłym roku zajmując 2 miejsce w całym cyklu w województwie pomorskim.
Indywidualne wyróżnienia otrzymali:
14 lat - Mateusz Arndt (2 miejsce); Nicola Warszawska (2 miejsce);
15 lat - Mateusz Konopka (1 miejsce), Ernest Zuchowski (2 miejsce), Bartosz Ogórek (3 miejsce).
Podczas zawodów na podium stawali: Marta Czerwińska, Ala Grudnowska, Mikołaj Janczak, Kacper Kunz, Arek Zomkowski.
Dzieci 10 - 11 letnie rywalizowały ze sobą w Chojnicach. Najmłodsi zawodnicy naszej sekcji zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Podczas rundy finałowej czterokrotnie zajmowali pozycje medalowe.
Indywidualne wyróżnienia otrzymali: 10 lat - Nikola Pyzalska (2 miejsce), Apollonia Greinke (3 miejsce).
Oprócz wymienionych dziewcząt na podium stawali: Daria Lemańczyk, Damian Partyka, Marta Laskowska, Weronika Dobry.
Młodzicy 12 - 13 letni Ligę Pomorską kończyli zawodami w Kartuzach. Podopieczni trenera Artura Ziniewicza zwyciężyli w klasyfikacji zespołowej zdobywając tytuł Mistrza województwa pomorskiego 2012. Nasi młodzi pływacy zajęli 10 miejsc medalowych.
13 lat - Kacper Kurasz (1 miejsce), Michał Laskowski (2 miejsce), Karolina Arkuszewska (5 miejsce), Robert Paprocki (5 miejsce);
12 lat - Kasper Serzysko (4 miejsce).
Oprócz wymienionych zawodników na podium stanęła również Magda Małyga.
Warto dodać, iż nasi młodzicy 13 letni zajmują 8 miejsce w kraju po I rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski. W rywalizacji bierze udział 167 polskich klubów. II runda finałowa odbędzie się 16-17.06 w Gorzowie Wlkp. Trzymamy kciuki za udane starty i rekordy życiowe. Więcej na www.delfin.gdynia.pl.