1050 (650) 2012-05-11 - 2012-05-17

Szkolna Liga Strzelecka

5.04.2012 r. zakończyła się ostatnia runda zawodów strzeleckich w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej Ligi Obrony Kraju. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy walczyli o Mistrzostwo Gdyni strzelając z karabinka pneumatycznego na 10 m.
Organizatorem zawodów był Zarząd Rejonowy LOK oraz Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ośmiu rundach w sumie startowało 28 zespołów i ponad 110 zawodników. W dniu 16.04.2012 r. na terenie GOSIR-u odbyło się uroczyste zakończenie zawodów, gdzie uczestnikom wręczono medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Zespołowo wśród szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyło II Liceum Ogólnokształcące wynikiem 2322 pkt., II miejsce IX LO - 2263 pkt., III miejsce VI LO - 2219 pkt. Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 1 wynikiem 2034 pkt., II miejsce Gimnazjum nr 11 - 1955 pkt., trzecie miejsce Gimnazjum nr 11 zespół 2 - 1879 pkt.
Indywidualnie wśród dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Monika Butowska z II LO wynikiem 641 pkt., II miejsce Patrycja Gibas z IX LO - 634 pkt., III miejsce Anna Samp XIV LO - 591 pkt. Wśród chłopców zwyciężył Adam Dobosz z VI LO - 599 pkt., II miejsce Kamil Katulski z ZSH - 589 pkt., III miejsce Tomasz Bruhn z II LO - 569 pkt.
Wśród szkół gimnazjalnych najlepszą z dziewcząt okazała się Hanna Pacyńska z Gimnazjum nr 1 - 589 pkt., II miejsce Natalia Kowalska z Gimnazjum nr 11 - 520 pkt., III miejsce Adrianna Zakrent z Gimnazjum nr 11 - 472 pkt. Wśród chłopców zwyciężył Dawid Jurkiewicz z Gimnazjum nr 18 - 559 pkt., II miejsce Dawid Pęksa z Gimnazjum nr 1 - 558 pkt., III miejsce zajął Jakub Zwara z Gimnazjum nr 11 - 557 pkt.