1063 (663) 2012-08-17 - 2012-08-23

Po Mistrzostwach Polski w Aguathlonie

Ponad 360 osób wystartowało w Mistrzostwach Polski w Aquathlonie, których organizatorem był Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach udział wzięli zawodnicy min. z Bydgoszczy, Poznania, Kielc, Szczecina oraz goście z za granicy reprezentujący tak odległe regiony, jak Syberia a także Ukraińcy i Białorusini.

W kategorii wiekowej 10 - 11 lat najlepszy okazał się Kamil Kasprzyk z Diamentu Gniezno a wśród dziewcząt zwyciężyła Julia Sanecka reprezentująca barwy Delf Gryfino.

Wśród 12 i 13 - latków jako pierwszy na metę wbiegł Radosław Sapiński z Wodnika Police oraz Marta Zygmunt z MLUKS Triathlon Koło.

W drugim wyścigu, w ramach którego rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Aquathlonie wystartowało 101 zawodników. Tu rywalizacja toczyła się na dystansie 400 m w wodzie oraz na 2 km pętli prowadzącej Bulwarem Nadmorskim.

Wśród młodzików zwyciężyli odpowiednio Michał Oliwa KS Biuro Podróży AS Szczecin oraz Martyna Pietruszewska z gnieźnieńskiego Diamentu. Mistrzami Polski w kategorii juniorów zostali Jacek Tyczyński z CSGT Głogów oraz Marta Pawłowska z MUKS Piętnastka Bydgoszcz. Za zajęcie czołowych miejsc zawodnicy zostali udekorowani pamiątkowymi pucharami oraz medalami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsora zawodów, firmę Stena Line.

Najwięcej emocji, tradycyjnie dostarczył trzeci wyścig w którym rywalizacja toczyła się o tytuły Mistrzów Polski w Aquathlonie. Najstarsza i najbardziej doświadczona grupa do pokonania miała 1 km w wodzie, której temperatura wynosiła 18 stopni oraz 5 km na lądzie. Po samotnej ucieczce zwyciężył Kurocnik Sergii z Ukrainy, który na pokonanie potrzebował 30 minut i 44 sekundy. Miejsce drugie zajął Adam Głogowski z czasem 31:13 a 6 sekund później finiszował Mateusz Rak.

Wśród kobiet pewnie zwyciężyła Agnieszka Jerzyk reprezentująca barwy Real 64-sto Leszno. Jako druga na mecie zameldowała się Małgorzata Otworowska z KS Ironmann C/S Polska, a na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Mielnik z Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego.

W trakcie gdyńskiego Aquathlonu nagradzano również najlepsze kluby i tu wśród dzieci zwyciężył Wodnik Police, w klasyfikacji klubowej Młodzików i Juniorów Młodszych triumfował GTT Diament Gniezno a klasyfikacji Mistrzostw Polski UKS Tri-Saucony Rumia.

Wszyscy zawodnicy udekorowani zostali pamiątkowymi medalami oraz koszulkami, a dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody finansowe, puchary oraz nagrody w postaci rejsów promem do Szwecji.