1073 (673) 2012-10-26 - 2012-11-01

Najlepsi młodzi pływacy

W dniach 13 - 14.10.2012 r. na pływalni Akademii Morskiej w Gdyni odbyła się największa impreza pływacka województwa pomorskiego w roku 2012 - II Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni - „Gdyńskie Delfinarium". Pierwszego dnia na starcie stanęło 489 młodych pływaków z 23 klubów województw: mazowieckiego, warmińsko - mazurskiego, kujawsko - pomorskiego, zachodnio - pomorskiego oraz pomorskiego.
W kategorii 9 - 11 lat młodzi pływacy Delfina zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając w sumie 13 medali. Najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii dziewcząt 10-letnich okazała się Nikola Pyzalska, zaś na 2 miejscu uplasowała się Apollonia Greinke oraz Michał Janczak.
W kategorii 12 - 14 lat drużyna sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia była zdecydowanie najlepsza zwyciężając klasyfikację drużynową. Pływacy trenowani przez Przemysława Czoków i Artura Ziniewicza 25 razy stawali na podium. Ozdobą zawodów był rekord województwa pomorskiego juniorów 14-letnich na 200 m stylem zmiennym Mateusza Arndt. Zawodnik ten został uznany najlepszym zawodnikiem imprezy uzyskując najwartościowszy wynik w tabeli wielobojowej. Najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzików 13-letnich został Robert Paprocki, zaś wśród juniorów 15 -letnich zwyciężył Bartosz Ogórek. Oprócz wymienionych zawodników na podium w klasyfikacji ogólnej stanęli Kasper Serzysko (2 miejsce w kat. 12 lat), Michał Laskowski (3 miejsce w kat. 13 lat), Nicola Warszawska (2 miejsce w kat. 14 lat), Mateusz Konopka (2 miejsce w kat. 15 lat), Ernest Zuchowski (3 miejsce w kat. 15 lat).
Gościem honorowym podczas gdyńskiego mitingu był 6 zawodnik IO w Atlancie 1996 na dystansie 200 m stylem klasycznym Marek Krawczyk, który wręczał pamiątkowe medale dla zwycięzców.
W konkurencjach indywidualnych medale zdobyli: Karolina Belof, Marta Czerwińska, Mikołaj Janczak, Kacper Kunz, Kacper Kurasz, Magda Małyga, Błażej Mańczak, Damian Partyka, Przybyłowicz Zuzanna, Oskar Sienkiewicz, Jan Tuczko, Piotr Bradtke, Dominika Zgoda.
Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili wszyscy chętni gdynianie z klas 1 - 3 szkoły podstawowej. Na starcie pojawiły się 54 osoby z 15 gdyńskich placówek, którzy rywalizowali ze sobą na dystansie 25 m dowolnym sposobem na plecach i brzuchu. Każdy z uczestników został nagrodzony upominkiem, a najlepsi otrzymali medale i dyplomy.
Drugiego dnia na podium stawali:
2003 - Daria Szczygłowska, Zuzanna Wojciechowska, Ida Kochańska, Aleksandra Baranowska, Maciej Kaczorowski, Jan Wardzyński, Mario Zamarripa, Damian Chorzelewski;
2004 - Monika Męczkowska, Martyna Zawadzka, Karolina Mroczkowska, Tymoteusz Kwiatkowski, Marcus Helvig, Kamil Wąchała;
2005 - Gula Marita, Zgoda Kamila, Bradtke Ola, Kazimierczak Hanna, Dobry Mateusz, Preinl Krzysztof.
Zawody były sponsorowane przez: Akwarium Gdyńskie, Perły Prowansji, AVIVA, TYR, Przedsiębiorstwo produkcyjno handlowe „HZR" z Gdyni, Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Greinke Mydlarski Zysk i Partnerzy. Wydarzenie organizowane przez Klub Sportowy Delfin Gdynia było współfinansowane przez miasto Gdynia oraz Akademię Morską.