1100 (700) 2013-05-24 - 2013-05-30

Udane starty gdyńskich gimnastyczek

W Bielsku-Białej odbył się IX Ogólnopolski Turniej o Puchar Beskidów w gimnastyce artystycznej. W turnieju uczestniczyło blisko 170 zawodniczek z całego kraju z 21 klubów. Gdynię w kategorii juniorek (roczniki 2000/99/98) reprezentowały zawodniczki trenerki Ewy Gustafsson: Marta Kulesza oraz Katarzyna Romaniuk. Zawodniczki zaprezentowały się w trzech układach z przyborem.
W wieloboju Katarzyna Romaniuk okazała się najlepsza, zajmując 1 miejsce. Marta Kulesza natomiast na podium stanęła obok swojej koleżanki, w wieloboju bowiem wywalczyła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal. W roczniku 2001 startowały: Natalia Baumert oraz Klaudia Grochalska - obie zawodniczki trenują pod okiem Marii Mrozińskiej. Klaudia Grochalska w klasyfikacji układu z obręczą wywalczyła brązowy medal. Natomiast w wieloboju stanęła tuż za podium, zajmując 4. miejsce. Natalia Baumert zajęła miejsce 11 w wieloboju a w obręczy zajęła miejsce 8.
W kategorii juniorek młodszych (2002 r.) trenowanych przez Hannę Narloch wystartowało aż 5 gdynianek. Natalia Wiśniewska stanęła na 3 miejscu podium w wieloboju. Tuż za nią na 4 miejscu stanęła Paulina Kaczor .Wysokie miejsca zajęły również Ada Gudel (8 miejsce w wieloboju) oraz Natalia Krzyżanowska (10 m), Klara Mocek (12 m).
W kategorii młodziczek (rocznik 2003) mogliśmy obejrzeć zawodniczkę trenerki Joanny Pęgowskiej - Julię Skubisz, która ostatecznie zajęła miejsce 14 na 34 startujących zawodniczek.
W roczniku 2004 Wiktoria Wójtowicz zajęła 8 miejsce (trener Agnieszka Walczyk).Wśród najmłodszych reprezentantek- mogliśmy zobaczyć: Laurę Banaczek, Julie Rohde, Adriannę Budnik oraz Monikę Lewandowską.
Wśród zawodniczek rocznika 2006 Laura Banaczek zajęła najwyższe miejsce na podium i przywiozła do Gdyni złoto. Monika Lewandowska oraz Julia Rohde, startujące w kategorii rocznikowej 2005 miały liczną i silną konkurencję. Adrianna Budnik stanęła tuż za podium, zajmując mocne 4 miejsce (trener Agnieszka Walczyk). Monika Lewandowska zajęła dobre 10. miejsce, natomiast Julia Rohde zajęła miejsce 16.
Wszystkie wyżej wymienione zawodniczki to obecne bądź przyszłe uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni.
Drużynowe Mistrzostwa Polski kl. III w Gimnastyce Artystycznej oraz Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej kategorii wiekowej zostały rozstrzygnięte w Poznaniu w dniach 11-12.05.20013 r..
W klasyfikacji drużynowej na 20 startujących zespołów nasza drużyna w składzie: Aleksandra Gorlikowska, Kornelia Pacholec, Julia Skubisz stanęły na podium zajmując 3 miejsce.
W równolegle rozgrywanych eliminacjach do OOM wystartowały zawodniczki z 19 klubów z całego kraju, prezentując się w trzech układach (taneczno-akrobatycznym, ze skakanką oraz z obręczą). Spośród 73 zawodniczek eliminacje wyłoniły 32 najlepsze w wieloboju, które wezmą udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2013 w Łodzi. Wśród nich znajdują się reprezentantki klubu SGA Gdynia: Kornelia Pacholec - 10 m., Aleksandra Gorlikowska - 11 m., Julia Skubisz - 16 m.
W Corbeil odbyły się zawody z cyklu Pucharu Świata w gimnastyce artystycznej. 31 miejsce w wieloboju zajęła uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marta Jasińska. Tuż za nią na 32 miejscu uplasowała się Maja Majerowska z Kopernika Wrocław.
W kolejnej edycji Pucharu Świata FIG w gimnastyce artystycznej w Mińsku, wystartowały uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni.
W układach indywidualnych Polskę reprezentowała tegoroczna Mistrzyni Polski seniorek - Anna Czarniecka, która uplasowała się na 19 miejscu w wieloboju. Jej trenerką jest Joanna Pęgowska. W układach zbiorowych (Patrycja Romik, Marina Milona, Zuzanna Klajman, Aleksandra Kubiak, Dagmara Bąk, trenerka Maria Mrozińska) gdynianki zajęły 6 miejsce.
Na rozgrywanym równolegle turnieju międzynarodowym „Crystal Rose Cup" zaprezentowała się również reprezentacja juniorek w układach zbiorowych (Julia Wiśniewska, Paulina Mikuła, Julia Woźniak, Zuzanna Peszkowska, Zuzanna Błaszczyk, Natalia Kozioł pod opieką trenerek Agnieszki Walczyk i Anny Mrozińskiej). Dziewczyny przygotowujące się do Mistrzostw Europy zajęły 6 miejsce.