1102 (702) 2013-06-07 - 2013-06-13

Gimnastyczki na medal

W Ashdod w Izraelu odbyła się czwarta edycja międzynarodowego turnieju F.I.G. w gimnastyce artystycznej „Sea cup" 2013, w którym Polskę w kategorii juniorek reprezentowały: Katarzyna Romaniuk oraz Marta Kulesza.
Ponad 200 zawodniczek, międzynarodowa obsada, czołowe kluby m.in. z Rosji, Izraela, Cypru, Hiszpanii, Łotwy, Litwy, Armenii, Szwecji, Węgier, Gruzji, Turcji oraz Polski rywalizowały na planszach.
W wieloboju, Marta Kulesza zdobyła brązowy medal, a Katarzyna Romaniuk uplasowała się na 10 miejscu. Ponadto obie zawodniczki zakwalifikowały się do dwóch finałów. Katarzyna Romaniuk w finale z obręczą wywalczyła 3 miejsce i brązowy medal, a w finale z maczugami zajęła miejsce 8, Marta Kulesza natomiast uplasowała się na dwóch 7 miejscach, w finałach z piłką i wstążką.
Gratulujemy zawodniczkom i trenerce Ewie Gustafsson tak udanych startów.
Obie zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni.