1111 (711) 2013-08-09 - 2013-08-22

Żeglarska Formuła 1

Walka była zacięta i trwała do samego końca. Ostatecznie w trzydniowych regatach 49er Grand Prix Gdynia zwyciężyła brytyjska załoga James Peters i Ed FitzGerald.
Przy gdyńskiej plaży przez trzy dni (2 - 4.08.2013) mogliśmy obserwować jedne z najszybszych łodzi żaglowych świata, a na nich najlepsze załogi z olimpijczykami na czele. Ostrą rywalizację oraz spektakularne wywrotki można było zobaczyć z plaży miejskiej i bulwaru Nadmorskiego, bowiem zawody odbywały się w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od brzegu.
Drugie miejsce zajęli Niemcy: Eric Heile i Thomas Ploessel. Na trzecim stopniu podium stanęła druga niemiecka drużyna: Tim Elsner i Marco Grasse. Najwyżej sklasyfikowani Polacy - Tomasz Januszewski i Jacek Nowak - zajęli piąte miejsce.
Tłumy kibiców oglądały między innymi pierwszy w Polsce wyścig nocny, który rozegrano w sobotę 3 sierpnia 2013 r. 49ery były oświetlone z brzegu, a na ich żaglach pojawiły się świetlne węże. Trasę sygnalizowały migające bojki.