1147 (747) 2014-05-16 - 2014-05-22

Medaliści z Maximusa

10 i 11 maja 2014 r. w Barczewie odbył się Puchar Polski w WFMC World Fightsport and Martial Arts Council.
5-osobowa reprezentacja Gdyńskiego Klub Kick-Boxingu „MAXIMUS" zdobyła 5 medali w tym: 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy.
I miejsce oraz Puchar Polski zdobył Piotr Borucki w kategorii seniorów +80 kg w formule semi-contact, który w półfinale pokonał Adama Charkawy z Susza, a w finale pokonał Dominika Grabowskiego z Gladius Ostróda.
II miejsce i srebrne medale Pucharu Polski zdobyli:
Jarosław Kotwas w kategorii seniorów +80kg w formule light-contact
Beniamin Wołodko w kat. juniorów młodszych w semi - 65 kg.
Karol Sylwestrzak w kat. juniorów młodszych w semi - 60 kg.
III miejsce i brązowy medal zdobył Beniamin Wołodko w kat. juniorów młodszych w light-contact - 65 kg.
IV miejsce w semi i light Dominik Malecki w kategorii w juniorów starszych - 75 kg.
World Fightsport and Martial Arts Council jest światową organizacją sztuk i sportów walki.W pucharze startowały kluby kick-boxingu, karate i tea-kwon-do. Rywalizacja odbywała się w dwóch fomułach: