1154 (754) 2014-07-04 - 2014-07-17

Rugbiści Arki bez finału

Rugbiści gdyńskiej Arki nie zagrają w tegorocznym finale ekstraligi. W niedzielne popołudnie, 29 czerwca ulegli na Narodowym Stadionie Rugby Pogoni Siedlce 25-27.
Chcąc myśleć o awansie, żółto-niebiescy musieli odrobić siedmiopunktową stratę z pierwszego meczu, w którym ulegli siedlczanom 14-7. Teoretycznie, wystarczyło zdobyć przyłożenie i podwyższyć, by wyrównać stan dwumeczu. W praktyce jednak okazało się to zadaniem bardzo trudnym. Tym bardziej, że już po 3 minutach spotkania to goście objęli prowadzenie, po skutecznej akcji i podwyższeniu Tomasza Gasika. Buldogi szybko doprowadziły do remisu po przyłożeniu Rafała Kwiatkowskiego i skutecznym kopnięciu Szymona Sirockiego. Cóż z tego jednak, skoro końcówka pierwszej połowy należała do Pogoni i to goście schodzili na przerwę prowadząc 17-15.
W drugiej odsłonie spotkania gdynianom, mimo walki, nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W meczu o brąz 5 lipca Arka zagra u siebie z Budowlanymi Łódź, którzy w drugim półfinale okazali się gorsi od Lechii Gdańsk.