1232 (1032) 2016-04-08 - 2016-04-14

Dwa złote medale judoków Galeonu

W Suchym Lesie koło Poznania w dniach  19 - 20 marca miał miejsce pierwszy sprawdzian dla młodzików i kadetów w zawodach z cyklu Pucharów Polski. Na starcie tej imprezy stanęła rekordowa liczba startujących bo ponad 800 zawodniczek i zawodników ze 150 klubów z całej Polski.

Klasą dla siebie był Tomasz Zielski, który zdominował kategorię do 55 kg. wygrywając swoje walki przed czasem. Jego dobra postawa poskutkowała powołaniem na Puchar Europy Kadetów w czeskich Teplicach. O miłą niespodziankę postarał się Daniel Kalinowski w grupie młodzików, który zdecydowanie pokonał i to w bardzo dobrym stylu swoich rywali, wygrywając kategorię powyżej 81 kg. Największy swój sukces osiągnął Marcin Skrzyński, który wywalczył brązowy medal ulegając jedynie niedawnemu medaliście Pucharu Europy zawodnikowi warszawskiego AWF Sebastianowi Oładkowi. Blisko podium uplasowała się Karolina Potrykus i Marcin Guszczin, kończąc rywalizację na 5 pozycjach.
Trenera Andrzeja Jasińskiego cieszy  postawa jego podopiecznych, którzy coraz większą liczbą stają na podium najważniejszych imprez w kraju.