1338 (1038) 2018-10-05 - 2018-10-11

„Gdyńskie Delfinarium” za nami

29 września na pływalni Akademii Morskiej w Gdyni odbyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Gdyńskie Delfinarium”. Wydarzenie organizowane przez Klub „Delfin” było współfinansowane przez miasto Gdynia.
Na starcie stanęło 450 pływaków z 24 klubów. Zawodnicy KS Delfin Gdynia zwyciężyli klasyfikację medalową, zdobywając 26 medali (13 złotych, 7 srebrnych, 6 brązowych). Większość zawodników znacznie poprawiała rekordy życiowe.
Adam Zdybel poprawił rekord województwa pomorskiego na 200 m stylem dowolnym (2:02,49). W kategorii 16-19 lat najlepszym zawodnikiem został Szymon Leszega.
Punktowane miejsca zajęli również: Wojtek Bobryk, Kacper Bielski, Zosia Brodewicz, Piotr Błański, Błażej Dworakowski, Patryk Jończyk, Szymon Leszega, Stefania Kołodziejska, Maja Kończak, Lena Wasylczuk, Mateusz Majchrowicz, Igor Mentel, Emilia Tofil, Jagoda Witt, Marta Wiśniewska, Adam Zdybel.
Impreza była współfinansowana ze środków miasta.
Fotorelacja na profilu FB Delfin Gdynia.