1342 (1042) 2018-11-09 - 2018-11-15

Piotr Suchenia na podium

W ubiegłym roku wygrał maraton na biegunie północnym. Dwa razy, w 2016 roku i w czerwcu br., triumfował też w zawodach Spitsbergen Marathon. 28.10 Piotr Suchenia zanotował kolejny sukces. Gdynianin zajął drugie miejsce w The Polar Circle Marathon. Ponad 42 kilometry przez grenlandzką lodową pustynię pokonał w 3 godziny i 5 minut. Lepszy od niego okazał się tylko Martin Mřller z Grenlandii.
The Polar Circle Marathon odbył się 28 października w grenlandzkim Kangerlussuaq. 126 biegaczy – kobiet i mężczyzn zmierzyło się z wymagającą trasą. Pokonali 42 kilometry i 195 metrów po lodzie, kamieniach i piasku.
W biegu wystartował gdynianin Piotr Suchenia. To był jego piąty maraton za kołem podbiegunowym i po raz piąty stanął na podium. Zajął drugie miejsce, a przebiegnięcie całej trasy zajęło mu 3 godziny i 5 minut.
Najlepszy czas uzyskał Martin Møller z Grenlandii. Na metę przybiegł po 2 godzinach i 53 minutach i został zwycięzcą. Trzecie miejsce wywalczył Anders Hofman Laursen z Danii, który uzyskał czas 3 godziny i 22 minuty. Wśród kobiet najszybsza była Louise Petersen z Grenlandii. Drugie miejsce zajęła Deborah Anna-May Barber z Australii. Trzecią lokatę, zdobyła Barbara Fux z Niemiec.