1351 (1051) 2019-01-18 - 2019-01-24

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Po kilkudniowej żałobie w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska, Kino Studyjne Gdyńskiego Centrum Filmowego wznawia seanse 20 stycznia. Wśród premier jest duńsko-kolumbijski dramat „Sny wędrownych ptaków”.
Na ekrany wchodzi zjawiskowa opowieść o początkach handlu narkotykami w Kolumbii. „Sny wędrownych ptaków” są najgroźniejszym rywalem „Zimnej wojny” i „Romy” w walce o Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Film łączy kino noir, dramat gangsterski i realizm magiczny w stylu Marqueza. Nowością dla całych rodzin jest australijski film familijny „Chłopiec z burzy”, wzruszająca opowieść o przyjaźni kilkuletniego chłopca z pelikanem.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza 20 stycznia na pokaz dwóch filmów o tematyce biegowej „RunCamino” i „Chasing the Breath”. Pierwszy z nich to film o przebiegnięciu Camino del Norte, najstarszej drogi pielgrzymkowej Europy, 835 km z San Sebastian do Santiago de Compostela. W pokazie filmu i spotkaniu po seansie wezmą udział: autor filmu, Adrian Dmoch, oraz bohater dokumentu, Robert Celiński, biegacz ekstremalny.
22 i 23 stycznia odbędą się specjalne pokazy nowego filmu kontrowersyjnego duńskiego reżysera, Larsa von Triera, pt. „Dom, który zbudował Jack”. We wtorek po wieczornym seansie będzie można wziąć udział w Spotkaniu Filozoficznym, które poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu Gdańskiego. Dzień później na pokaz specjalny zaprasza Radio Wihajster. Przed filmem o reżyserze Larsie von Trierze o jego twórczości opowie Kajetan Kusina, założyciel popularnego bloga kulturalnego „Kusi Na Kulturę”.
Planowany na styczeń poranek filmowy dla dzieci z cyklu „Bajka w Centrum” został przeniesiony 2 lutego na godz. 10.00. W programie wybrane odcinki polskich filmów animowanych „Agatka” oraz „Basia”. Po projekcji dzieci zastanowią się nad tym, jak to się dzieje, że z książki powstaje film. Spotkają się z Szymonem Jachimkiem, scenarzystą filmowej serii „Basia”. Bilety wcześniej zakupione na pokaz planowany na styczeń zachowują swoją ważność.
Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na www.gcf.org.pl.

ikona