1353 (1053) 2019-02-01 - 2019-02-07

Udany początek sezonu Galeonu Gdynia

Zawodnicy Galeonu Gdynia rozpoczęli sezon od udanego startu w Międzynarodowym Turnieju Judo, który odbył się 12-13 stycznia w holenderskim Eindhoven. Ten sztandarowy turniej, organizowany przez Holenderski Związek Judo, zaliczany jest do jednych z największych turniejów tego typu w Europie.

W imprezie wystartowało 1700 zawodników z 280 klubów, reprezentujących 15 państw. Dziesięcioosobowa ekipa Galeonu wywalczyła trzy medale. Klasą dla siebie była Dominika Kuźma-Ebel, która zdobyła złoty medal wygrywając pięć pojedynków i rozstrzygając je wszystkie przed czasem. Brązowe medale zdobyli Jakub SordylDymitrij Janczylik, którzy uplasowali się na 3 miejscu. Trenerem jest Andrzej Jasiński.
Ta dobra postawa naszych reprezentantów sklasyfikowała Galeon na 21 miejscu w punktacji drużynowej. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych udanych startów w 2019 roku .