1362 (1062) 2019-04-12 - 2019-04-18

Sukcesy gdyńskich karateków

30 marca w Piasecznie odbył się IKO Mazovia Cup, jeden z większych Turniejów karate kyokushin w Polsce. Zawody zgromadziły blisko 460 karateków, którzy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite.
Zawodnicy Pomorskiego Klubu Karate Kyokushin w składzie 10 osób reprezentowali Gdynię. Pierwsze miejsca wywalczyli; Michalina Fic (w kategorii kumite Młodziczek 12-13 lat +55 kg) oraz Mateusz Kołodziej (w kategorii kumite Dzieci Młodsze 6-7 lat do 25 kg).
Mateusz Kołodziej, dla którego był to pierwszy start w turnieju karate w dobrym stylu, wygrał obie walki. Drugie miejsce wywalczył Julian Gajewski, również debiutujący w kategorii kumite Dzieci Młodsze do 25 kg. Na trzecim miejscu znaleźli się; Natalia Majkrzak (kategoria kumite Kadetki 10-11 lat +45 kg), Igor Chrościcki (kategoria kumite Dzieci 8-9 lat -35 kg), Hubert Topolski (kategoria kumite Juniorzy Młodszy 14-15 lat +65 kg).
Bez medalu lecz z cennym doświadczeniem wrócili: Jeremiasz Mieczkowski (jedna wygrana walka), Tymoteusz Dragon (jedna wygrana walka), Szymon Mazurowski i Artur Kowalski.