1385 (1085) 2019-10-25 - 2019-11-07

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę poświęconą Barbarze Hoff „Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Zobaczymy liczne, często niepublikowane, materiały archiwalne: rysunki, projekty, fotografie, filmy z pokazów, a przede wszystkim oryginalne ubrania sygnowane metką Hoffland, wypożyczone z Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz wielu kolekcji prywatnych.
Wystawa jest czynna do 9 lutego 2020.
– do Galerii Klif (al. Zwycięstwa 256), gdzie można obejrzeć wystawę pt. „Historia szkolnego mundurka”.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza:
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...” Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery;
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
– wystawę „Oblicza wojny – polskie okręty podwodne w Szwecji 1939-1945” do 31 grudnia. Wystawa opowiada o załogach polskich okrętów podwodnych „Sęp”, „Ryś” i „Żbik” i została przygotowana we współpracy z Marinmuseum z Karlskrony.
***
W witrynach Centrum Integracja (ul. Traugutta 2) można oglądać wystawę stałą fotografii „Spójrz mi w oczy”.
Wystawa jest efektem pleneru fotograficznego, który odbył się w Gdyńskiej Szkole Filmowej jako element kampanii „Wchodzę – zawsze jest jakieś wejście”.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza do obejrzenia: wystawy „Kaszubskie narzędzia użytku codziennego” z prywatnych zbiorów gdyńskiego kolekcjonera Jerzego Zająca do 31 października oraz na wystawę „Zabawa i nauka dziecka dwudziestolecia” ze zbiorów Ireny i Franciszka Dzięgielewskich z Muzeum pod Dębową Górą w Kazimierzu do 30. listopada w siedzibie KFK w godz. pracy.
Wernisaż skierowanej m.in. do najmłodszego pokolenia wystawy odbędzie się 6 listopada o godz. 13.00.
***
Osiedlowy Klub Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk” zaprasza do 30 października na wystawę gdyńskich akwareli autorstwa Hanny Haponiuk, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
***
Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego przy TMG (ul. Władysława IV nr 51) zaprasza:
– na wystawę malarstwa Teresy Baranowskiej pt. „Kolorowy świat”. Wystawę można oglądać do końca października.
5 listopada o godz. 18.00 na wernisaż wystawy prac Barbary Letkiewicz. Wystawę bedzie można oglądać do 18 listopada.
***
„...A mnie szkoda lata”, tak została zatytułowana wystawa malarstwa Zofii Orczyńskiej, którą będzie można oglądać w Małej Galerii Klubu Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) do 11 listopada.
***
W Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) obejrzeć można wystawę pt. „Razem”. Autorami prac są: Magdalena Tyszkiewicz, Halina Walasek, Aleksandra Kowalska, Kornel Kowalski, Mirosław Śledź, Robert Korzeniowski, Kajetan Karpiński, Katarzyna Kwiatkowska, Ania Piórkowska, Pola Krasowska.
Wystawę można oglądać do 14 listopada w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza do Centrum Designu Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (al. Zwycięstwa 96/98) na wystawę pokonkursową Triennale Grafiki Cyfrowej – Gdynia 2019 oraz do lokalu artystycznego Tygiel (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV) na wystawę Aliny Jackiewicz-Kaczmarek i Barbary Kasperczyk.
***
Do 29 października na pierwszym piętrze Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) można oglądać wizualizacje i szkice w ramach wystawy nagrodzonych prac dyplomowych studentów architektury z Politechniki Gdańskiej.

ikona