1423 (1123) 2020-09-18 - 2020-09-24

Za nami Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Imponujący występ Duńczyka Magnusa Ditleva pozwolił mu odnieść zwycięstwo w zawodach Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2020. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Lisa Norden ze Szwecji, która prowadziła od startu do mety. Dublet Skandynawów stał się więc faktem.
Na starcie zameldowała się światowa czołówka, w tym dwukrotny mistrz świata IRONMAN Patrick Lange z Niemiec. Wielu innych mogło być postrzeganych jako potencjalni zwycięzcy, ale mało kto spodziewał się, że wyzwanie faworytom rzuci Magnus Ditlev. 23-letni Duńczyk etap pływacki ukończył na 18. miejscu, który z wody wyszedł około 40 sekund za liderem. Szybko objął prowadzenie na trasie rowerowej i po zejściu z roweru miał ponad 6 minut przewagi w T2, zanim wyruszył na 2-pętlową trasę biegową. Ta szalona jazda kosztowała go wiele wysiłku. Przez cały czas ścigała go grupa zawodników: Jan Stratmann (GER), Robert Kallina (SWE), Thomas Davis (GBR) i Patrick Lange, atakujący z 10. miejsca. Mistrz świata ostatecznie stanął na podium, zajmując trzecie miejsce z czasem 3:45:50, miał jednak 3 minuty straty do Ditleva (3:42:37). Drugie miejsce zajął Thomas Davis, uzyskując czas 3:44:57.
Wyścig kobiet był bardziej jednostronnym widowiskiem. Lisa Norden narzuciła własne tempo, które okazało się zbyt wysokie dla jej rywalek. Pływanie zakończyła w 26:23, bardzo szybko jechała również na rowerze, ze średnią prędkością na poziomie 39,75 km/h, na pagórkowatej, kaszubskiej trasie poza Gdynią. Ostatni etap, czyli bieg na dystansie półmaratonu, ukończyła z czasem 1:31:43. Drugie miejsce zajęła Carolina Lehrieder (GER) 4:23:45, a trzecie miejsce na podium przypadło Kimberley Morrison (GBR).