1432 (1132) 2020-11-27 - 2020-12-03

Spotkań ekonomicznych dla gdyńskich uczniów ciąg dalszy

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, podpisał porozumienie, które stanowi kontynuację rozpoczętej w 2017 r. współpracy ze Związkiem Banków Polskich oraz Warszawskim Instytutem Bankowości. Porozumienie dotyczy kontynuacji działań w zakresie edukacji ekonomicznej mieszkańców naszego miasta. Oznacza to, że pracownicy instytucji bankowych przez kolejne trzy lata będą wprowadzać gdynian, w tym uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w świat codziennych finansów tak, by na starcie w dorosłość potrafili właściwie wykorzystywać dostępne usługi finansowe.
– Konsekwentnie i z ogromnym zaangażowaniem poszerzamy ofertę programów edukacyjnych dla gdyńskich uczniów – na tym polega systemowe wspieranie młodych gdynian w budowaniu innowacyjnych, proprzedsiębiorczych i otwartych postaw. Stąd, od ponad trzech lat, współpracujemy z instytucjami sektora bankowego i chcemy to kontynuować. Nasi uczniowie otrzymują rzetelną i praktyczną wiedzę m.in. na temat oszczędzania, mądrego inwestowania, rynków finansowych, systemu bankowego w Polsce i Europie czy szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Nasze zaangażowanie i popularność edukacji finansowej wśród uczniów doceniono w 2019 r. podczas ogólnopolskiego Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości – Gdynia została wyróżniona w kategorii najbardziej aktywnych jednostek samorządu terytorialnego. Nie mam wątpliwości, że jest to właściwy kierunek w rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Niezmienną popularnością wśród uczniów gdyńskich szkół cieszy się program BAKCYL. W jego ramach wykwalifikowani pracownicy banków prowadzą lekcje z zakresu ekonomii. Dzięki nim dzieci i młodzież mają doskonałą okazję, by zdobyć wiedzę bezpośrednio od praktyków, dla których finanse nie mają tajemnic. Z uwagi na epidemię koronawirusa w tym roku szkolnym zajęcia będą prowadzone w formule online.
Ponadto zaplanowano także inspirujące tematyczne spotkania z udziałem kadry zarządczej banków i inne ciekawe wykłady. Uczniowie będą mogli również wziąć udział w Europejskim Quizie Finansowym, konkursie „Score Hunter” czy „Milion na Bank”.
Celem projektu edukacji finansowej pn. „Bankowcy dla Edukacji” jest wspieranie działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii, finansów, cyberbezpieczeństwa oraz gospodarki elektronicznej.

ikona