1449 (1149) 2021-04-09 - 2021-04-15

UrbanCafé zaprasza online

Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na kwietniowe wydarzenia UrbanCafé:


– 10 kwietnia w godz. 17.00-20.00 – Pokaz filmu online „Marzycielki Miast” – rozmowa z Dominiką Wilczyńską i Barbarą Nawrocką (Miastopracownia) oraz Margaretą Sobczak.
Podczas rozmowy postaramy się odpowiedzieć na pytania o to, jak zasady projektowania uniwersalnego zmieniają polskie miasta i ile w tym zakresie jest do zrobienia? Czy można mówić o czymś takim jak kobieca perspektywa w projektowaniu miast?
– w godz. 17.00-18.30 – projekcja online filmu „Marzycielki Miast” (City Dreamers), 2020, reż. Joseph Hillel (2020). Link i hasło do projekcji zostaną podane o godz. 17.00. Oglądanie będzie można rozpocząć w godz. 17.00-21.00.
– w godz. 19.00-20.00 – rozmowa z Barbara Nawrocką i Dominiką Wilczyńską oraz Margaretą Sobczak.

– 14 kwietnia w godz. 17.30-18.30 – Edukacja zdalna w czasie pandemii. Czego się nauczyliśmy? – wykład online Aleksandry Czetwertyńskiej (Fundacja Centrum Cyfrowe).
Podczas wykładu dowiemy się o wynikach badania przeprowadzonego przez Fundację Centrum Cyfrowe. Wśród ponad 700 respondentów znaleźli się nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz branżowych.

– 21 kwietnia w godz. 17.30-18.30 – Szkoła życia, czyli młodzież w koronakryzysie – rozmowa online z Anną Andrzejewską-Cioch i Edytą Sinacką-Kubik (MOPS Gdynia) oraz Maciejem Dębskim (z Fundacji Dbam o Mój Z@sięg).
Na początku była mobilizacja, potem stopniowe popadanie w rutynę, rosnąca presja ze strony nauczycieli, coraz bardziej odczuwalny brak kontaktu z rówieśnikami, samotność i niestabilna sytuacja rodziców. To tylko ni które czynniki, które na co dzień wpływają na stan psychiczny polskiej młodzieży w trakcie pandemii.
Pandemia może być dla wielu przyspieszoną lekcją dorastania, dawania najbliższym i przyjaciołom potrzebnego wsparcia, budowania relacji i sprawczości.
Jak wesprzeć młodzież w tym trudnym czasie?

– 26 kwietnia w godz. 17.30-18.30 – Recepta wypisana dla miasta. Miasta w czasie pandemii – wykład online Marty Żakowskiej.
Spotkania będzie okazją do przyjrzenia się dobrym przykładom rozwiązań zastosowanych w trakcie pandemii w polskich miastach w zakresie przestrzeni publicznej, miejskiej zieleni, komunikacji, itp.
Wydarzenia realizowane są w ramach cyklu „Życie w trakcie i po pandemii” – w jaki sposób miasto może wychodzić z inicjatywami na zmieniające się warunki życia w mieście w trakcie i po pandemii?
Wydarzenia będą się odbywać się online za pośrednictwem Zoom Video Communications i w bezpośredniej transmisji na fanpage’u UrbanLab Gdynia na Facebooku.

Więcej informacji na stronie: www.urbanlab.gdynia.pl.

ikona