1470 (1170) 2021-10-08 - 2021-10-14

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Jedną z najbardziej oczekiwanych polskich premier tego roku jest najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego. Można go od piątku oglądać w Gdyńskim Centrum Filmowym. W repertuarze również ponad dziesięć innych tytułów.


Wojciech Smarzowski – twórca niezapomnianych obrazów: „Wołyń", „Drogówka", „Róża" oraz rekordowego hitu „Kler", który w kinach obejrzało ponad 5 milionów widzów, powraca z najbardziej przełomowym dziełem w karierze. Jego „Wesele" Anno Domini 2021 to spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Jak mówi sam reżyser, jego najnowszy obraz ma być „opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści”.
Wszystko zaczyna się niewinnie: gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas samych. W obsadzie między innymi: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Przemysław Przestrzelski i najnowsze aktorskie odkrycie twórcy „Kleru” – Agata Turkot.
Świat ludzi, obnażany przez kino, może czasem rozczarować, dlatego warto z czułością przyjrzeć się zwierzętom. W repertuarze Kina Studyjnego GCF jest „Gunda”, poruszający dokument Wiktora Kossakowskiego, sensacja zeszłorocznego festiwalu filmowego w Berlinie. To czułe i intymne spotkanie z istotami, które żyją obok nas i – jak przekonuje Kossakowski – widzą, słyszą, a przede wszystkim czują.
Tytułowa świnia Gunda mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Kamera Kossakowskiego obserwuje z bliska pierwsze tygodnie ich życia. Kamera pracuje na wysokości zwierzęcych oczu, więc i my przyjmujemy perspektywę prosiaków i ich mamy, a z czasem także krów i kur, które Kossakowski również filmuje. „Gunda” to czarno-biała, przepięknie sfilmowana opowieść o ludzkiej i zwierzęcej egzystencji.
W Kinie Studyjnym GCF w nadchodzącym tygodniu można również oglądać filmy: „Nie czas umierać”, „Teściowie”, „Żeby nie było śladów”, „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli”, „Jeźdźcy sprawiedliwości”, „Gagarine”, „Jak rozmawiać z psem”, „Fatima”, „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”.
Kino działa przez siedem dni w tygodniu, bilety są dostępne online na stronie internetowej www.gcf.org.pl.

ikona