1511 (1211) 2022-10-07 - 2022-10-13

Gimnastyczki z Gdyni podbijają świat

Najmłodsze zawodniczki gimnastyki artystycznej, uczennice Szkoły Podstawowej nr 21 w Gdyni podbijają świat! I to dosłownie, ponieważ jedna z dziewczynek, Aleksandra Sadzińska, wróciła niedawno z San Marino, gdzie na Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej zajęła 3 miejsce. Gdyńskie gimnastyczki trenuje Ewa Gustafsson.

Gdynia słynie ze świetnych zawodniczek i doskonałych trenerów, jeżeli chodzi o gimnastykę artystyczną. Najmłodsze dziewczynki trenują właśnie w Szkole Podstawowej nr 21, która jako jedyna szkoła podstawowa w mieście prowadzi klasy sportowe w tej dyscyplinie sportu.
Tegoroczny rok szkolny dopiero wystartował, a nasze młode zawodniczki już świętują kilka liczących się sukcesów. Pierwszy – międzynarodowy – należy do Aleksandry Sadzińskiej, uczennicy klasy 6c, która zajęła 3 miejsce na Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej, odbywającym się w San Marino.
W ślady koleżanki idzie kolejna młoda zawodniczka, z tej samej szkoły, Alicja Terea, która w tym tygodniu wróciła z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek, ze srebrnym medalem w finale układu z obręczą.
To jeszcze nie wszystko, ponieważ podczas tych zawodów Alicja zajęła również wysokie lokaty w wieloboju (4. miejsce) i finale z piłką (6. miejsce).
Kolejny gimnastyczny sukces przypadł w udziale uczennicom klas 4, 5 i 6 tej samej szkoły, które brały niedawno udział w Ogólnopolskich Zawodach kl. II i Turnieju „Mały Koziołek” w Szamotułach oraz w Turnieju Międzynarodowym „Widzew Cup” w gimnastyce artystycznej w Łodzi.
W Ogólnopolskich Zawodach kl. II w kategorii wieloboju, 6. miejsce zajęła Aleksandra Sadzińska, dalsze miejsca: Dominika Krause, Klaudia Moczyński, Lena Witt, Valeriia Pinska, Zofia Długosz, Valeriia Kolomiiets, Lena Wiśniewska i Kornelia Stafiniak.
Aleksandra Sadzińska punktowane miejsca zajęła również w: układzie z obręczą (5), układzie z piłką (6), układzie z maczugami (5) oraz układzie ze wstążką (6).
W turnieju „Mały Koziołek” na wysokich lokatach uplasowała się Alicja Terea, zarówno w wieloboju, jak i układzie z piłką, a na Międzynarodowym Turnieju „Widzew Cup” w roczniku 2012 – Zlata Harbachyk i Natalia Kulinkowska.