1531 (1231) 2023-03-24 - 2023-03-30

Enea Ironman Gdynia w top 3 na świecie

Gdyńska odsłona zawodów triathlonowych należy do najlepszych na świecie! Uczestnicy w ankiecie docenili imprezę organizowaną w naszym mieście. Etap pływacki zawodów Ironman 70.3 został uznany za najlepszy na całym globie.

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, która impreza powinna być punktem obowiązkowym na liście każdego triathlonisty, to warto posłuchać głosu zawodników z całego świata. Na podstawie ankiety powstał ranking imprez z cyklu Ironman w sezonie 2022. Zawody Enea Ironman Gdynia zajęły w nim 3. miejsce na świecie pod względem ogólnej oceny imprezy.
Gdynia znalazła się też na podium w kilku innych kategoriach. Doceniono przede wszystkim etap pływacki – tutaj gdyńskie zawody zajęły 1. miejsce na świecie wśród imprez Ironman 70.3 oraz 3. pozycję wśród wyścigów na pełnym dystansie Ironmana. Wysoko oceniono również naszą trasę biegową. Uplasowała się na 2. miejscu na świecie.
Wyniki i więcej informacji o zwycięzcach Ironman Athletes' Choice Awards 2022 można znaleźć na www.ironman.com
The Ironman Group, właściciel marek Ironman, Ironman 70.3 oraz 5150 Triathlon Series to największy operator masowych imprez sportowych na świecie. Rocznie obsługuje ponad 1 mln uczestników. W 2023 roku w Polsce odbędzie się 6 wyścigów pod szyldem Ironmana – dwa w Warszawie, dwa w Poznaniu i dwa w Gdyni.