879 (479) 2008-11-21 - 2008-11-27

Wyniki Jesiennego Biegu

We wtorek, 11.11. na gdyńskim bulwarze mieszkańcy Gdyni oraz wielu miast Polski na sportowo postanowili uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Na starcie XI Jesiennego Biegu, Polski Dziennika Bałtyckiego i Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęło aż 1500 osób. Jesienny bieg był czwartym i jednocześnie podsumowującym w cyklu Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych 2008, w którym w sumie udział wzięło ponad 7 000 biegaczy, z czego szerokie grono stanowili uczniowie z gdyńskich szkół, rywalizujący o Puchar Przechodni Dyrektora GOSiR i zestaw komputerowy.
W klasyfikacji szkół tak samo jak w latach 2006, 2007 zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 33, której to uczniowie zdominowali gdyńskie biegi uliczne.
Jako pierwsi na starcie stanęli najmłodsi uczestnicy, uczniowie szkół podstawowych, którzy do pokonania mieli dystans 1 000 m. O godzinie 11.10 wystartowały dziewczęta z których najszybsza okazała się Weronika Błażek z GOKF Gdańsk, za nimi do rywalizacji przystąpili chłopcy a jako pierwszy na mecie zameldował się zawodnik z Kartuz Michał Hinz.
Po rozdaniu nagród dla najlepszych ruszyły kolejne biegi, dla gimnazjalistów oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zwyciężyli tu odpowiednio: w biegu szkół gimnazjalnych Agnieszka Kaczmarczyk oraz Adam Kryszewski natomiast wśród szkół ponadgimnazjalnych Joanna Formela i Marek Kowalski.
O godzinie 13.00 sędzia główny zawodów dał znak do startu biegu głównego, którego dystans wynosił dokładnie 10 km. Na linii startu stanęło ponad 500 zawodników, co jest nowym gdyńskim biegowym rekordem. Ostatecznie zwyciężył po imponującym finiszu Darek Klein przed Bartkiem Mazerskim oraz Przemkiem Rojewskim. Wśród pań z bardzo dobrym czasem 35'55 zwyciężyła Maria Maj pieczętując tym samym wygraną w całym cyklu. Na drugim miejscu przybiegła Karolina Rakieć reprezentująca barwy Supermaratonu Kalisz.
Po zakończeniu zmagań wśród wszystkich uczestników biegu głównego rozlosowano obuwie sportowe firmy Saucony, które ufundował sponsor imprezy Sylwester Borkowski z firmy Bortex. Oprócz nagród do losowania dla najlepszych przewidziano cenne nagrody rzeczowe m. in. wycieczki promem Stena Line do Szwecji, kursy tańca w Centrum tańca „Szczepan", kina domowe i inny sprzęt RTV.
W Jesiennym Biegu organizatorzy zaplanowali kategorie specjalne: niepełnosprawnych, ratowników oraz strażaków Państwowej Straży Państwowej, którzy w ten sposób świętowali 75-lesie PSP a na starcie stanęli w 32 osobowym składzie. Zwyciężył Piotr Mańkowski ze Złotowa. Nagrody dla najlepszych strażaków wręczał wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta ds. sportu Joanną Zielińską Komendant Miejski PSP z Gdyni.
Podsumowując cykl 4 biegów: Urodzinowego, Europejskiego, Nocnego Świętojańskiego oraz Jesiennego w kilku zdaniach: była to bardzo udana edycja, na starcie stanęło wielu wybitnych zawodników reprezentujących wysoki poziom sportowy, frekwencja... zaskoczyła wszystkich w bardzo pozytywny sposób, pogoda sprzyjała podczas każdej edycji.
Organizatorzy: Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Dziennik Bałtycki Polska the Times.
Sponsorzy: Radmor, Multimedia, Stena Line, Chipolbrok, Bortex Reda, Centrum Tańca "Szczepan", Kwiaciarnia Gdyńska, Quady24.pl, Geomawit, Cafe Contrast.
Patroni medialni: Dziennik Bałtycki Polska the Times, TVP Gdańsk, Radio ESKA, MaratonyPolskie.pl, nasze miasto.pl