880 (480) 2008-11-28 - 2008-12-04

Gdynia żyje szachami

W dniach 15- 16 listopada odbył się II etap II cyklu Gdyńskich Turniejów Szachowych. Zawody zostały rozegrane w Klubie Szachowym „Rzemyk" Gdynia zgromadziły na sali gry ponad 50 grających w szachy dzieci.
Kategorie szachowe zdobyli: Wojciech Putlak, Franciszek Pasion, Paweł Pasion, Jerzy Paprocki, Marek Majoch, Dominika Chrząszcz, Aleksander Jabłoński, Karolina Buzak, Dominika Stasiak.
Wychowankowie Klubu „Rzemyk" Gdynia w dniu 15 listopada brali również udział w Turnieju 7 Gwiazd w Kartuzach: Beniamin Tyński zajął I miejsce w turnieju do lat 9-ciu, Karolina Olechnicka I miejsce dziewcząt do lat 9-ciu. W klasyfikacji ogólnej gdzie brano pod uwagę starsze roczniki jak również seniorów zajęli miejsca odpowiednio 3 i 12!
W dniu 10 listopada został rozegramy w Klubie „Rzemyk" Gdynia Mecz Szachowy. „Rzemyk" Gdynia rozegrał z „Korsarzem" Gdynia a gospodarze meczu wygrali 4:2.
***
22 listopada w sobotę w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni odbył się Turniej Szachowy. Jest to cykliczna impreza szachowa w mieście przyciągająca dużą grupę Młodych Szachistów z Naszego Miasta.
Turniej został rozegrany tempem 15 minut na zawodnika, dystans 7 rund. Gdyńscy Szachiści i Szachistki spędzili przy szachownicy 3,5 godziny.
W grupie do lat 9 dziewcząt zwyciężyła Maria Kleczkowska 2 miejsce zajęła Karolina Olechnicka a 3 miejsce zdobyła Karolina Buzak.
Grupa do lat 9-ciu chłopców 1 miejsce wywalczył Mieszko Niewiarowski 2 miejsce Beniamin Tyński 3 miejsce zdobył Kajetan Stankiewicz w tej grupie występował również Franciszek Pasion- 5-latek i Paweł Pasion- 6-latek zajmując odpowiednio 9 i 11 miejsce.
W grupie łączonej dziewcząt i chłopców do lat 12 zwyciężyła po wspaniałej walce wykazując sportowy charakter Agata Wicikowska 2 miejsce zdobył Łukasz Wachowiak a 3 zajął Aleksander Tyński.