946 (546) 2010-04-02 - 2010-04-08

Gdyńska dominacja w gimnastyce artystycznej

W dniach 27-28 marca na sali gimnastycznej ZSSO w Gdyni odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży klasy II oraz drużynowe Mistrzostwa Polski klasy II w gimnastyce artystycznej. Patronat nad zawodami objęła Wiceprezydent Miasta Gdyni Ewa Łowkiel. W imprezie wystartowały 72 zawodniczki z 20 klubów z całej Polski. Swoją dominację w tej pięknej dyscyplinie potwierdziły młode dziewczęta ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni , które reprezentowały dwa kluby SGA i Jantar. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył SGA Gdynia w składzie Marta Kulesza, Katarzyna Romaniuk i Angela Kosoulieva. Drugie miejsce zajął Pałac Młodzieży Warszawa, a na trzecim SGA Bielsko Biała. W wieloboju najlepszą zawodniczką okazała się Marta Kulesza (SGA Gdynia), na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Romaniuk (SGA Gdynia), a na trzecim Marta Nowicka (Błękitni Szczecin). Miejsca kolejnych gdynianek: 4. Angela Kosoulieva (SGA), 28. Julia Woźniak (SGA), 29. Katarzyna Pietrzak (SGA), 51. Angelika Kobylińska (Jantar). Wszystkie gdyńskie zawodniczki są uczennicami klas IV i V SMS, który wchodzi w skład Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Władysława IV 54. Najlepsze zawodniczki otrzymały medale, puchary i dyplomy. Uczestniczki zawodów otrzymały również nagrody i upominki.