950 (550) 2010-04-30 - 2010-05-06

Bardzo dobre starty pływaków Delfina

W nietypowym, ze względu na żałobę narodową terminie (19 - 20.04.2010 r.), rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-letnich. Zawody te były kwalifikacjami do Letnich Mistrzostw Polski Młodzików 12-letnich, które w dniach 25-27.06.2010 r. odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gdynię reprezentowało pięciu zawodników KS Delfin, podopieczni trenera Przemysława Czoków: Nicola Warszawska, Mateusz Arndt, Błażej Mańczak, Krzyś Niemczyk oraz Artur Kieliszek.
Wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, poprawiając rekordy życiowe i zajmując miejsca na podium. Bezkonkurencyjny w naszym województwie po raz kolejny okazał się Mateusz Arndt, który wszystkie wyścigi kończył ze znaczną przewagą nad rywalami. Czasy jakie uzyskał dają mu pierwsze miejsca w Polsce. Mateusz został uznany najlepszym zawodnikiem zawodów za co otrzymał największy do swojej kolekcji puchar.
Czołowe rezultaty w Polsce uzyskali również Nicola Warszawska (styl klasyczny) oraz Błażej Mańczak (styl grzbietowy).
Na podium stawali:
Mateusz Arndt - 1 miejsce - 50, 200, 400 dow, 50, 100 mot
Nicola Warszawska - 2 miejsce - 100, 200 klas, 100 dow, miejsce - 50 dow
Błażej Mańczak - 2 miejsce - 100, 200 grzb.

***

Na pływalni SOSiR-u w Słupsku, 24.04.2010 r. odbyły się finałowe zawody z cyklu Ligi Pomorskiej. Gdynię reprezentowali pływacy z Klubu Sportowego Delfin. Pierwsi do rywalizacji przystąpiły dzieci trenowane przez Artura Ziniewicza. Najmłodsi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 11 medali (4-2-5). Michał Laskowski został uznany najlepszym zawodnikiem województwa pomorskiego w kategorii dzieci 11 - letnich. Wyróżnieni zostali również Kacper Kurasz, który zajął 4 miejsce w całym cyklu Ligi wśród 11-latków oraz Kuba Kwaśniewski, także 4 miejsce ale wśród 10 latków. W klasyfikacji drużynowej najmłodsi pływacy Delfina zajęli znakomite 3 miejsce ulegając tylko klubom Trops Kartuzy i Dwójka Morena Gdańsk. W Lidze brało udział 13 zespołów z naszego województwa.
W popołudniowym bloku ścigali się młodzicy. Zawodnicy trenera Przemysława Czoków, 11 razy stawali na podium (5-6-0). Po trzech rzutach Ligi najlepszym zawodnikiem województwa pomorskiego wśród młodzików 12 letnich został uznany Mateusz Arndt. Na podium w klasyfikacji generalnej stanął również Mateusz Konopka zajmując 3 miejsce. Wyróżnione zostały również Nicola Warszawska oraz Natalia Juszczyk, które zostały sklasyfikowane na 5 pozycji wśród młodziczek 12 i 13-letnich. Drużyna młodzików zajęła 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji klubów województwa pomorskiego, ulegając nieznacznie pływakom Dwójki Moreny Gdańsk. Jest to największy, zespołowy sukces w historii sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia.
Wyniki jakie uzyskali zawodnicy Delfina są dobrym prognostykiem przed najważniejszymi zawodami w tym roku. Mistrzostwa Polski dzieci 10 - 11-letnich odbędą się pod koniec maja, natomiast młodzicy 12 - 13- letni swoje Mistrzostwa Polski będą mieli na przełomie czerwca i lipca w Ostrowcu Św. i Gorzowie Wlkp.