Kultura

„Akcja/Regeneracja” – ostatnie warsztaty w tym roku

Ostatnie zajęcia TGG w ramach „Akcji /Regeneracji” odbędą się 11 i 25 października // mat. prasowe TGG

Ostatnie zajęcia TGG w ramach „Akcji /Regeneracji” odbędą się 11 i 25 października // mat. prasowe TGG

To już ostatni moment, aby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez Teatr Gdynia Główna. Zajęcia w ramach projektu „Akcja/Regeneracja” odbędą się 11 i 25 października. Warsztaty poprowadzą pedagodzy i artyści. Spotkania odbywają się w siedzibie Teatru Gdynia Główna przy placu Konstytucji 1.

 
Finał projektu „Akcja/Regeneracja” zbliża się wielkimi krokami. Ostatnie w tym roku warsztaty, prowadzone przez współpracujących z teatrem pedagogów i artystów, odbędą się w październiku w siedzibie Teatru Gdynia Główna przy placu Konstytucji 1.

Kto może wziąć udział w warsztatach? Nauczyciele, pracownicy oświaty, kultury i ochrony zdrowia, osoby pracujące z uchodźcami, wolontariusze oraz każdy, kto w jakiś sposób poświęca się dla innych. Zajęcia są bezpłatne. Opierają się na technikach teatralnych i kreatywnych.

– Nasze zajęcia podpowiadają skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, pobudzają kreatywności i umożliwiają spojrzenie na problemy świeżym okiem. Tegoroczne warsztaty wytchnieniowe to kontynuacja ubiegłorocznych zajęć, które były prowadzone w ramach projektu „Akcja/Regeneracja”. Wielu naszych odbiorców wychodziło z nich z nową energią, podkreślając również, że zajęcia przypominały im o konieczności dbania o siebie i częstszej regeneracji własnych zasobów – informują na stronie organizatorzy warsztatów.
Ostatnie jednorazowe zajęcia, na które wciąż można się jeszcze zapisywać, odbędą się:

  • 11 października (wtorek) w godz. 17.00-20.00,
  • 25 października (wtorek) w godz. 17.00-20.00.

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy wypełnić formularz na stronie: https://bit.ly/warsztatytgg. Można również zapisywać się drogą mailową pod adresem: teatr@teatrgdyniaglowna.pl. W treści wiadomości trzeba podać: dane osobowe, adres mailowy, telefon kontaktowy oraz termin zajęć. W tytule wiadomości należy wpisać: „Warsztaty Wytchnieniowe”.  
 

Sprawdzone metody i bezpieczne rozwiązania


Zajęcia skierowane są do przedstawicieli zawodów, dla których obecna sytuacja na świecie była i jest szczególnie trudnym wyzwaniem. Dlatego do udziału zaproszeni są: nauczyciele i pracownicy oświaty, lekarze, pielęgniarki, ratownicy i pozostali przedstawiciele zawodów medycznych, osoby pracujące z uchodźcami oraz w szeroko rozumianej kulturze.

Podczas warsztatów zostaną wykorzystane sprawdzone i skuteczne techniki, które wcześniej były używane m.in. podczas pracy z aktorami nad rolą. Zastosowane również będą wybrane metody pedagogiki teatru. Celem zajęć jest ułatwienie głębokiego relaksu, przyjrzenie się własnym odczuciom i neutralizacja negatywnych emocji. Innym i ważnym efektem wspomnianych metod jest uruchomienie własnego potencjału kreatywnego.

Zajęcia będą realizowane w małych grupach (do 8 osób), co gwarantuje skupienie się na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach odbiorców.

– Zadbamy o bezpieczną atmosferę wzajemnego zaufania i wydajne metody pracy, które zagwarantują intymność oraz komfort – informują organizatorzy.
Zajęcia poprowadzą:

  • Ida Bocian – aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury. W 2013 roku, wraz z Ewą Ignaczak, założyła w Gdyni Teatr Gdynia Główna, którego jest dyrektorem. Nagrodzona w konkursie „Eurotalent” TVP Poznań, w dziedzinie kultury, w 2003 roku. Nominowana do Sztormów Roku 2014 w dziedzinie kultury oraz do Pomorskiej Nagrody Artystycznej 2014. Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni „Galion Gdyński 2015” w dziedzinie animacji kultury.
  • Barbara Piórkowska – pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Współtwórczyni spektakli poetyckich, spacerów literackich i spacerów z twórczym pisaniem. Prowadziła pracownię kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku oraz warsztaty twórczego pisania. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo”, Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za całokształt pracy twórczej (2017), Nagrody specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego (2017). Wielokrotna stypendystka miasta Gdańska i marszałka województwa pomorskiego. W 2021 roku jej powieść „Kraboszki” zdobyła I miejsce w kategorii proza w 23. Konkursie Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej Costerina.

Więcej informacji o warsztatach znajduje się w wydarzenie na Facebooku.

ikona