Kultura

Depesza kulturalna - aktywności na środek tygodnia

Depesza kulturalna na środek tygodnia

Depesza kulturalna na środek tygodnia

Co dzieci powinny wiedzieć o koronawirusie, jak dogadywać się w czasach pandemii, jak stepować, uszyć maseczkę ochronną czy napisać haiku. To aktywności na środek tygodnia proponowane przez Bibliotekę Gdynia i Gdynię Kulturalną.

„Koronawirus. Książka dla dzieci” 
 „Koronawirus. Książka dla dzieci” Autorzy: Elizabeth Jenner, Kate Wilson i Nia Roberts wyjaśniają dzieciom co to jest koronawirus i jak żyć w czasie epidemii. Ilustracje Axel Scheffler znany z „Gruffalo”. Od Wydawnictwa Poradnia K.
W książce rekomendacje pediatrów immunologów: dr. hab. med. Wojciecha Feleszki i dr. med. Pawła Grzesiowskiego oraz zespołu ekspertów medycznych Grupy LUX MED.
„Koronawirus. Książka dla dzieci”

Nie / dogadanie, ilustracja Basia Flores, źródło Europejskie Centrum Solidarności 
Nie/dogadanie - dyskusja online o komunikacji i aktywności obywatelskiej w czasach pandemii w Europejskim Centrum Solidarności.
Czym jest (nie)dogadanie? Czy dążąc do rozwiązania problemu, słyszymy wszystkie pojawiające się głosy? W jakim kierunku może zmierzać aktywność obywatelska, która chce szukać porozumienia i budować zmianę społeczną? Jak dogadujemy się w czasie izolacji i zamknięcia we własnych bańkach internetowych? Czy to szansa na nowy start, czy też kontynuacja i pogłębianie niezrozumienia?
Środa, 29 kwietnia, godz. 18.00.
Nie / dogadanie

Haiku, źródło: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” 
Haiku - poetycka zabawa z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”
Haiku to siedemnastosylabowa strofa (5-7-5 sylab), która swoją nazwę zawdzięcza Masaoce Shikiemu (1867–1902). Pełna nazwa tejże formy poetyckiej to haikai no ku, co można tłumaczyć jako „żartobliwa strofa”. Nazywano tak styl w poezji oraz prozie, charakteryzujący się niedomówieniami i elementami humorystycznymi.
Wszystkich wielbicieli haiku, a także osoby dopiero rozpoczynające z nim swoją przygodę Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” zaprasza do bibliotecznej poetyckiej zabawy z hasłem #niezostawiamczytelnika!
Haiku - poetycka zabawa

Warsztaty Gdyni Kulturalnej 
Warsztaty Gdyni Kulturalnej w ramach projektu „Kultura łączy siły”
Środa, 29 kwietnia, godz. 18.00 - teoria i praktyka stepowania w pigułce. Prowadzi Karol Drzewoszewski
Środa, 29 kwietnia, godz. 18.30 – jak fachowo uszyć maseczkę ochronną. Prowadzi Ewa Dettlaff.
Warsztaty Gdyni Kulturalnej

Festiwal Miasto Słowa 2019 
"Małe matczyzny" - spotkanie w ramach Festiwalu Miasto Słowa 2019.
O miejscach małych, prywatnych, matczynych i zupełnie innych, gdzie tożsamości się nie lepi, nie kształtuje, ale gdzie tożsamość sama się rodzi, rozmawia troje niezwykle wyważonych, ale jednocześnie wyrazistych twórców - Małgorzata Lebda, Zyta Rudzka, Waldemar Bawołek. Prowadzą Monika Ochędowska i Justyna Sobolewska
Małe matczyzny

  • ikonaOpublikowano: 29.04.2020 14:28
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 29.04.2020 15:33
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona