Kultura

Depesza literacka – na środek tygodnia

Depesza literacka na środek tygodnia

Depesza literacka na środek tygodnia

Biblioteka Gdynia przygotowała na środowy wieczór bogaty program kulturalny – zwiedzanie muzeum, spotkania autorskie, pokaz filmu.
 
Musée d’Orsay, fot. Armand KhouryUnsplash.com, źródło: Biblioteka Gdynia
Wirtualne zwiedzanie słynnego Musée d’Orsay w Paryżu zlokalizowanego w budynku dawnego dworca kolejowego Orsay. Dzięki Google Arts and Culture poznamy ciekawą historię samego budynku i obejrzymy zbiory muzeum, w tym bogatą kolekcję dzieł impresjonistów i postimpresjonistów.
Musée d’Orsay

Spotkanie z Jo Nesbø 
Spotkanie autorskie online na żywo z Jo Nesbø na Lubimyczytac.pl
Autor światowych bestsellerów z norweskim śledczym Harrym Hole opowie jak znajduje się w obecnej rzeczywistości, jak i co teraz pisze i przede wszystkim zdradzi kilka szczegółów z najnowszej książki „The Kingdom” ("Królestwo"), której premiera odbędzie się jesienią 2020 roku.
Środa, 06 maja, godz.18.00.
Jo Nesbø

Nie/prawdziwe zdjęcia fot. Filip Skrońc, źródło: Szkoła Humanitarna 
Nie/prawdziwe zdjęcia. Jak fotografia kształtuje rzeczywistość - webinar Szkoły Humanitarnej.
Czy zdjęcie może odbierać godność?
Czy zdjęcia pokazują prawdziwy świat?
Czy każde zdjęcie można opublikować?
Jak zdjęcia, które oglądamy w social mediach, podręcznikach, reklamach kształtują nasze poglądy i nasze wyobrażenie o świecie?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzą goście webinaru Katarzyna Prokopowicz i Filip Skrońc.
Katarzyna Prokopowicz - kulturoznawczyni zajmująca się wizualnością i tym, jak obrazy kształtują nasze wyobrażenia i codzienne narracje. Kierowniczka Zespołu Komunikacji w Polskiej Akcji Humanitarnej.
Filip Skrońc - dokumentalista eksperymentujący. Pisze, robi zdjęcia i tworzy krótkie formy video. W swojej pracy stara się łączyć poetycki reportaż z brudnym realizmem. Współzałożyciel RATS Agency oraz autor książki "Nie róbcie mu krzywdy", która na początku roku ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne.
Środa, 06 maja, godz.19.00
Nie/prawdziwe zdjęcia
ZAPISY NA WEBINAR:
Zapisy
 
Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, źródło Instytut Reportażu
Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską z cyklu Instytut Reportażu nadaje.
Z autorką książek „Ksiądz Paradoks, Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny”, „1945. Wojna i pokój”, „Komeda. Osobiste życie jazzu” będzie rozmawiał Mariusz Szczygieł.
Środa, 06 maja, godz. 20.00
Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

"Obcy w raju" 
"Obcy w raju" (reż. Guido Hendrikx) - pokaz filmu z cyklu #Człowiekwkinie online od Amnesty International Polska i Millennium Docs Against Gravity.
Na Sycylii dopiero co przybyli imigranci z krajów Afryki i Azji uczęszczają na lekcje prowadzone przez nauczyciela, który opowiada im o tym, jak wygląda życie na Starym Kontynencie i jak powinien przebiegać ich proces asymilacji. Umiejętnie dobiera fakty, by wzbudzić w uczniach skrajne emocje. Ani przez chwilę nie ma wątpliwości, że relacja nauczyciela i imigrantów jest oparta na władzy.
Środa, 06 maja, godz. 20.00
Obcy w raju

  • ikonaOpublikowano: 06.05.2020 15:11
  • ikona

    Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.05.2020 08:12
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona