Kultura

Z Edwinem Bendykiem o wyzwaniach nowego roku

Na szarym tle granatowe lub różowe napisy. Po środku zdjęcie Edwina Bendyka. Napisy informują o nazwie wydarzenia oraz dacie i godzinie, w jakich się odbędzie.

materiały Centrum Designu Gdynia

W nowy rok weszliśmy z determinacją i nadzieją na lepsze jutro. I choć mamy pewne przewidywania, to nadal nie wiemy jak ten 2021 będzie dokładnie wyglądał. Zastanawia się nad tym m.in. dziennikarz i publicysta Edwin Bendyk, który już w czwartek – 21 stycznia – będzie gościem Centrum Designu Gdynia.


Uczestnicy spotkania porozmawiają o tendencjach, które mają szanse rozwinąć się lub pojawić w 2021 roku. Czy jesteśmy w stanie już dziś wskazać trendy, które zdominują najbliższy rok, a być może także i kolejne lata? Jak będzie wyglądała Polska oraz świat w najbliższych dwunastu miesiącach? Odpowiedzi na te pytania postara się znaleźć Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta, pisarz, a także kierownik działu Nauka w tygodniku „Polityka”.

Rozmowa z gościem Centrum Designu Gdynia to punkt wyjściowy do refleksji nad tym, jak powinniśmy działać, aby zapobiec możliwym problemom. Za nami trudny rok 2020, jednak to nie koniec, a dopiero początek wyzwań. Stajemy u progu nowego roku, ale i nowej dekady. Przed nami wiele niewiadomych, które mogą budzić lęk. W nowe dziesięciolecie wchodzimy jednak także z nadzieją popartą realnymi przykładami.

Spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek, 21 stycznia o godzinie 17:00, oczywiście online. Choć udział jest bezpłatny, to obowiązują zapisy. Aby uczestniczyć w spotkaniu, wystarczy zarejestrować się na wydarzenie w serwisie Evenea.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Designu Gdynia i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia

Kim jest Edwin Bendyk? To dziennikarz, publicysta i pisarz. Kierownik działu Nauka w tygodniku „Polityka”. Autor takich książek, jak: „Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności”, „Antymatrix. Człowiek w labiryncie sieci”, „Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu”, „Bunt Sieci”, „Jak żyć w świecie, który oszalał”. W kwietniu ubiegłego roku ukazała się jego najnowsza książka - „W Polsce, czyli nigdzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata”. Jest wykładowcą w Collegium Civitas, współtwórcą Ośrodka Badań nad Przyszłością. W Centrum Nauk Społecznych PAN (Graduate School for Social Research) prowadzi seminarium o nowych mediach. Członek Polskiego PEN Clubu i European Council on Foreign Relations, a od 1 lipca 2020 roku prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego.

  • ikonaOpublikowano: 19.01.2021 10:57
  • ikona

    Autor: Paweł Kukla (p.kukla@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.01.2021 17:08
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona