Partnerska Inicjatywa Miast


Partnerska Inicjatywa Miast to projekt strategiczny Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Założeniem projektu jest wzmacnianie i promocja współpracy oraz wymiany doświadczeń i wiedzy między miastami oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w kształtowanie i realizację polityki miejskiej przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju.
                       
Gmina Miasta Gdyni jest jednym z dwunastu miast uczestniczących w sieci pilotażowej Rewitalizacja, w ramach której współpracować będzie z następującymi Partnerami:

Katowice, Stalowa Wola, Hrubieszów, Łosice, Ostróda, Pabianice, Przemyśl, Tomaszów Lubelski, Gryfino, Świebodzice, Malbork.

Ekspertem tematycznym sieci jest Hanna Gill-Piątek.

Partnerska Inicjatywa Miast ma na celu opracowanie rekomendacji dotyczących polityk publicznych oraz propozycje konkretnych rozwiązań i zmian legislacyjnych, które umożliwią realizację efektywnej polityki rewitalizacyjnej w miastach. W tym celu każde z miast Partnerów odpowiada za utworzenie Lokalnego Partnerstwa oraz opracowanie Miejskiej Inicjatywy Działania w wybranym przez siebie obszarze tematycznym dotyczącym prowadzonych działań rewitalizacyjnych.

Przewidywany termin zakończenia pracy sieci to połowa 2019 roku.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający: Urząd Miasta Gdyni
Odpowiedzialny za treść: Aleksandra Markowska
Wprowadził informację: Konrad Młynarczyk
Ostatnio zmodyfikował: Konrad Młynarczyk
Data wytworzenia informacji: 11.01.2018
Data udostępnienia informacji: 12.01.2018
Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018
Data aktualizacji Czynność Osoba
12.01.2018 12:26 Dodanie informacji Konrad Młynarczyk