Gdyńskie wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego
25 maja 2014 roku odbyły się wybory posłów do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja w Gdyni wyniosła 36,15%. Liczba uprawnionych do głosowania w naszym mieście wynosiła 193 546.
W Gdyni wybory wygrał
Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej RP z poparciem 53,49%.
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zajął drugie miejsce (22,35%), trzecie
Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy (7,69%). Próg wyborczy przekroczył jeszcze
Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke (7,11%).
Szczegółowe wyniki głosowania w Gdyni:
Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro |
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | STECKIEWICZ Krzysztof | 288 | 28.10 | 0.41 |
2 | KĘPKA Teresa | 251 | 24.49 | 0.36 |
3 | PLOTZKE Kazimierz Julian | 61 | 5.95 | 0.09 |
4 | KURSKA Anna Maria | 153 | 14.93 | 0.22 |
5 | JAWORSKI Adam Marek | 63 | 6.15 | 0.09 |
6 | MAJDAŃCZUK Dariusz Mirosław | 27 | 2.63 | 0.04 |
7 | ROGOWSKA Małgorzata Ewa | 59 | 5.76 | 0.08 |
8 | ZAWADA Andrzej Robert | 38 | 3.71 | 0.05 |
9 | KRÓL Maria Kazimiera | 47 | 4.59 | 0.07 |
10 | PILKIEWICZ Olena | 38 | 3.71 | 0.05 |
Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy
|
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | PAŁASZ Tomasz Jakub | 561 | 63.75 | 0.80 |
2 | ZIENKIEWICZ Artur Krzysztof | 72 | 8.18 | 0.10 |
3 | DZIADUL Piotr Tomasz | 24 | 2.73 | 0.03 |
4 | PIASECKA Dorota Magdalena | 51 | 5.80 | 0.07 |
5 | KRUPA Łukasz | 30 | 3.41 | 0.04 |
6 | MARCINKOWSKA Aleksandra | 53 | 6.02 | 0.08 |
7 | TACKOWIAK Irena Aleksandra | 4 | 0.45 | 0.01 |
8 | ZALESIŃSKA Dominika | 20 | 2.27 | 0.03 |
9 | BŁASZKOWSKI Piotr Jan | 34 | 3.86 | 0.05 |
10 | KOZIEŁ Andrzej Mirosław | 31 | 3.52 | 0.04 |
Lista nr 3 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy |
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | PASTUSIAK Longin Hieronim | 3 789 | 71.97 | 5.42 |
2 | OSTROWSKA Małgorzata Teresa | 324 | 6.15 | 0.46 |
3 | BANACH Jolanta Maria | 582 | 11.05 | 0.83 |
4 | STRZAŁA Krystyna Zofia | 101 | 1.92 | 0.14 |
5 | STĄSIEK Jan Antoni | 61 | 1.16 | 0.09 |
6 | GONTAREK Piotr Paweł | 29 | 0.55 | 0.04 |
7 | WOJCIECHOWSKI Henryk | 65 | 1.23 | 0.09 |
8 | MACIEJEWSKA Beata Katarzyna | 61 | 1.16 | 0.09 |
9 | TUMA Tadeusz Jerzy | 70 | 1.33 | 0.10 |
10 | SEROCKA Ewa Aleksandra | 183 | 3.48 | 0.26 |
Lista nr 4 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość |
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | FOTYGA Anna Elżbieta | 6 298 | 41.15 | 9.01 |
2 | SZCZYPIŃSKA Jolanta Irena | 1 428 | 9.33 | 2.04 |
3 | ŻYNDA Zenon Henryk | 80 | 0.52 | 0.11 |
4 | SIKORA Danuta Teresa | 232 | 1.52 | 0.33 |
5 | KLAWITER Jan Andrzej | 915 | 5.98 | 1.31 |
6 | SELLIN Jarosław Daniel | 5 494 | 35.90 | 7.86 |
7 | KILIAN Jan | 96 | 0.63 | 0.14 |
8 | STROCIAK Marek Roman | 36 | 0.24 | 0.05 |
9 | STANULEWICZ Katarzyna Barbara | 507 | 3.31 | 0.73 |
10 | BARZOWSKI Jerzy | 218 | 1.42 | 0.31 |
Lista nr 5 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch |
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | GARDIAS Dorota | 780 | 43.89 | 1.12 |
2 | KOWALSKI Maciej Tomasz | 217 | 12.21 | 0.31 |
3 | ABRAMOWICZ Marta Magdalena | 227 | 12.77 | 0.32 |
4 | DEPCZYŃSKI Rafał Piotr | 208 | 11.71 | 0.30 |
5 | NAWROT Gabriela Jolanta | 46 | 2.59 | 0.07 |
6 | MUŻA Wojciech Romuald | 31 | 1.74 | 0.04 |
7 | ALEGRE RASO Susana | 53 | 2.98 | 0.08 |
8 | MILEWCZYK Jarosław Andrzej | 50 | 2.81 | 0.07 |
9 | PAWŁOWSKA Magdalena | 74 | 4.16 | 0.11 |
10 | BAUĆ Piotr Paweł | 91 | 5.12 | 0.13 |
Lista nr 6 - Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina |
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | HAMBURA Stefan Józef | 430 | 34.62 | 0.62 |
2 | ZWARA Piotr Roman | 105 | 8.45 | 0.15 |
3 | KOZŁOWSKI Jan | 234 | 18.84 | 0.33 |
4 | LABUDA Maria Barbara | 115 | 9.26 | 0.16 |
5 | SZRAMOWSKI Wojciech Norbert | 12 | 0.97 | 0.02 |
6 | KOTAS Wojciech Tomasz | 154 | 12.40 | 0.22 |
7 | SIUDEK Małgorzata | 66 | 5.31 | 0.09 |
8 | GŁADYSZ Anna Marta | 62 | 4.99 | 0.09 |
9 | JAWORSKI Karol Artur | 64 | 5.15 | 0.09 |
Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke |
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | DZIAMBOR Artur Erwin | 3 534 | 72.63 | 5.05 |
2 | WYSOCKI Zbigniew Maksymilian | 367 | 7.54 | 0.52 |
3 | MARUSIK Elżbieta Maria | 149 | 3.06 | 0.21 |
4 | KOŚCIELAK Zdzisław Tadeusz | 97 | 1.99 | 0.14 |
5 | ŁAGUS Marcin Tadeusz | 60 | 1.23 | 0.09 |
6 | GUZOWSKA Marzena Beata | 171 | 3.51 | 0.24 |
7 | KRZYWKOWSKI Marcin Piotr | 166 | 3.41 | 0.24 |
8 | GIEŁDON Piotr Tadeusz | 65 | 1.34 | 0.09 |
9 | KULASIEWICZ Agata | 148 | 3.04 | 0.21 |
10 | MAKSYMOWICZ-CZAPKOWSKA Dorota Elżbieta | 109 | 2.24 | 0.16 |
Lista nr 8 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP |
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | LEWANDOWSKI Janusz Antoni | 21 070 | 57.54 | 30.14 |
2 | KRZYWONOS-STRYCHARSKA Henryka Krystyna | 3 580 | 9.78 | 5.12 |
3 | KOZŁOWSKI Jan Andrzej | 2 333 | 6.37 | 3.34 |
4 | CHRZANOWSKA Beata | 332 | 0.91 | 0.47 |
5 | ŚWILSKI Ryszard Jan | 107 | 0.29 | 0.15 |
6 | LESZCZYŃSKA Jolanta Iwona | 225 | 0.61 | 0.32 |
7 | GRZĘDZICKI Łukasz Piotr | 130 | 0.35 | 0.19 |
8 | ROGOWIEC Katarzyna | 249 | 0.68 | 0.36 |
9 | KULAS Jan Edward | 73 | 0.20 | 0.10 |
10 | WAŁĘSA Jarosław Leszek | 8 521 | 23.27 | 12.19 |
Lista nr 9 - Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe |
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | STĘPNIAK Andrzej Hieronim | 350 | 48.68 | 0.50 |
2 | BUJANOWICZ Stanisława Helena | 104 | 14.46 | 0.15 |
3 | ADAMOWICZ Dariusz | 72 | 10.01 | 0.10 |
4 | DOMBROWSKI Bogdan | 35 | 4.87 | 0.05 |
5 | SZATKOWSKI Radosław Jan | 57 | 7.93 | 0.08 |
6 | WĄSIKOWSKI Leszek Jan | 12 | 1.67 | 0.02 |
7 | KOSEWSKA Danuta Jolanta | 35 | 4.87 | 0.05 |
8 | SAHAJDAK Jadwiga | 9 | 1.25 | 0.01 |
9 | MIRONOWICZ Mirosław | 11 | 1.53 | 0.02 |
10 | HEROLD-WĄS Lucyna Kinga | 34 | 4.73 | 0.05 |
Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia |
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | PAWEŁCZAK Barnaba Bogusz | 112 | 36.84 | 0.16 |
2 | RZEPKA Szymon Stanisław | 69 | 22.70 | 0.10 |
3 | MIETKOWSKI Karol | 11 | 3.62 | 0.02 |
4 | WESOŁA Joanna Małgorzata | 71 | 23.36 | 0.10 |
5 | ALTMANN Paula | 41 | 13.49 | 0.06 |
Lista nr 12 - Komitet Wyborczy Partia Zieloni |
Numer | Imię i nazwisko | Liczba głosów na kandydata | % głosów ważnych na kandydata/głosy na listę | % głosów ważnych na kandydata/głosy ważne |
1 | JACHLEWSKA Elżbieta | 168 | 36.44 | 0.24 |
2 | KRYDA Marek Andrzej | 46 | 9.98 | 0.07 |
3 | DEMCZUK Marzena | 30 | 6.51 | 0.04 |
4 | PASTUSIAK Tadeusz Jan | 66 | 14.32 | 0.09 |
5 | BANIECKA Ewa Cecylia | 18 | 3.90 | 0.03 |
6 | KOTLARZ Piotr Wojciech | 12 | 2.60 | 0.02 |
7 | KWIATKOWSKA Monika Alicja | 77 | 16.70 | 0.11 |
8 | WIĘCEK Hieronim Antoni | 44 | 9.54 | 0.06 |
Mandat do Parlamentu Europejskiego w okręgu 1 zdobyli:
Lewandowski Janusz Antoni - 107 814 (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP)
Fotyga Anna Elżbieta - 56 677 głosów (Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość)
Wałęsa Jarosław Leszek - 55 898 (Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP)