Co nowego

Ponad 150 tys. zł zasili konto gdyńskiego hospicjum

  „Bryłę Bursztynu” otrzymała Joanna Matuszewska, autorka poradników adresowanych do osób cierpiących na choroby nowotworowe. // fot. Tomasz Kamiński

„Bryłę Bursztynu” otrzymała Joanna Matuszewska, autorka poradników adresowanych do osób cierpiących na choroby nowotworowe. // fot. Tomasz Kamiński

17.04.2018 r.

Ponad 150 tys. zł na rzecz hospicjum Bursztynowa Przystań zebrano podczas Wielkiej Gali Charytatywnej, nad którą honorowy patronat objął ambasador Francji Pierre Lévy. W trakcie wydarzenia przyznano także „Bryłę Bursztynu” – nagrodę wręczaną za działalność na rzecz innych. W tym roku otrzymała ją Joanna Matuszewska, autorka poradników adresowanych do osób cierpiących na choroby nowotworowe.

- Laureatka wygrała z rakiem piersi i nie poprzestała na tym zwycięstwie. Jej poradniki i inne publikacje adresowane do pacjentów onkologicznych są świadectwem zarówno miłości do ludzi, jak i miłości do zawodu. Świadczą o dziennikarskim wyczuciu palących problemów społecznych – uzasadnia Kapituła Nagrody.

Pieniądze przekazane na gdyńskie hospicjum „Bursztynowa Przystań" zostały zebrane w trakcie aukcji charytatywnej. II Polsko – Francuska Wielka Gala Charytatywna odbyła się w piątek 13 kwietnia w Hotelu Mercur Gdynia.

150 tys. zł zasili konto gdyńskiego hospicjum „Bursztynowa Przystań". // fot. Tomasz Kamiński

Inicjatorami wydarzenia są Alain Mompert, Konsul Honorowy Francji na Pomorzu oraz Anna Białek z akcjaanima.pl.

Bryła Bursztynu” jest przyznawana za działalność społeczną. W tym roku została wręczona po raz drugi. Otrzymała ją Joanna Matuszewska, autorka publikacji adresowanych do pacjentów onkologicznych. Laureatem poprzedniej edycji był prof. Tomasz Trojanowski, lekarz.