Co nowego

Afryka kierunkiem dla biznesu i handlu

// fot. pixabay.com

// fot. pixabay.com

08.03.2018 r.

Działalność gospodarcza na rynku afrykańskim, będzie tematem konferencji „Business Beyond Borders – Destination Africa”, która odbędzie się w poniedziałek 19 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Pomorscy przedsiębiorcy rozmawiać będą o możliwościach rozwoju handlu i biznesu z Afryką, a także spotkają się z potencjalnymi partnerami handlowymi.

Afryka to wyjątkowo perspektywiczny i jednocześnie bardzo zróżnicowany kontynent o dynamicznym wzroście populacji i charakteryzujący się szybkim rozwojem gospodarczym oraz stosunkowo małym nasyceniem rynku. Z jednej strony posiada ogromne zaplecze potencjalnych pracowników, z drugiej stanowi potężny rynek zbytu. Afryka potrzebuje towarów, inwestycji i usług w wielu sektorach m.in.: rolno-spożywczym, energetyki, budownictwa i infrastruktury, wojska, nowoczesnych technologii. To także jeden z największych importerów żywności na świecie.
 
Konferencja ma przybliżyć pomorskim przedsiębiorcom afrykański rynek pod kątem biznesowym oraz stworzyć realne możliwości handlowe dla wszystkich uczestniczących stron, poszerzając wiedzę uczestników m.in. w zakresie: uwarunkowań kulturowych i gospodarczo-politycznych (również trendów geopolitycznych), zagadnień prawno-ekonomicznych oraz inwestycyjnych. Ponadto konferencja umożliwi indywidualne spotkania z potencjalnymi partnerami handlowymi, a także będzie okazją do zaprezentowania własnej działalności w gronie inwestorów zagranicznych.
 
Aby wziąć udział w wydarzeniu, do piątku 16 marca, należy wysłać zgłoszenie poprzez formularz dostępny tutaj.
 
Konferencja organizowana jest przez Pracodawców Pomorza i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Jest ona pierwszym wydarzeniem biznesowym na Pomorzu poświęconym tematyce działalności gospodarczej na rynku afrykańskim, w głównej mierze w krajach Afryki centralnej i południowej.
 
Więcej informacji na temat spotkania znajduje się na stronie internetowej: https://www.arp.gda.pl/index.php?wiecej=4827&wiecej_news=1
 
Konferencja „Business Beyond Borders – Destination Africa”
19 marca, godz. 10.00
 
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia