Co nowego

Arka wraca do ligowego grania, na początek Lech

fot. Arka Gdynia

fot. Arka Gdynia

07.02.2018 r.

Wielkimi krokami wracają do ligowego grania piłkarze ekstraklasowej Arki Gdynia. Żółto-niebiescy kończą zimowy okres przygotowawczy i już w niedzielę, 11 lutego o godzinie 18:00 podejmą na Stadionie Miejskim w Gdyni jedną z najlepszych drużyn w kraju – Lecha Poznań. To będzie mocny akcent na powrót Lotto Ekstraklasy do Gdyni!

Na to, żeby ponownie obejrzeć Arkę w walce o ligowe punkty gdyńscy kibice musieli czekać prawie dwa miesiące. Żółto-niebiescy zakończyli rundę jesienną dokładnie 16 grudnia, wyjazdową porażką 0:1 z Pogonią Szczecin. Zimowa przerwa była dość intensywna – po krótkich urlopach zespół rozpoczął okres przygotowawczy, którego najważniejszym punktem był obóz w tureckiej Alanyi. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego wróciła z zagranicznych przygotowań pod koniec stycznia, na tureckich boiskach rozgrywając łącznie 4 sparingi.

Oto lista dotychczasowych sparingów Arki w zimowej przerwie:

  • 13 stycznia - Miedź Legnica 2:1
  • 17 stycznia - Bytovia Bytów 3:2
  • 22 stycznia - FC Botoșani 2:0
  • 24 stycznia - Worskła Połtawa 1:2
  • 28 stycznia - FK Sileks (Kratovo) 1:1
  • 28 stycznia - Zoria Ługańsk 2:2
  • 2 lutego - Chrobry Głogów 2:1
  • 3 lutego - Wisła Płock 2:2

Na początek tegorocznego grania o punkty terminarz dał Arce bardzo atrakcyjnego przeciwnika. Do Gdyni przyjedzie Lech Poznań – aktualny wicelider Lotto Ekstraklasy. Poznaniacy to wielokrotni mistrzowie kraju, w tym sezonie celują w walkę o kolejny tytuł w swojej historii, chociaż po rundzie jesiennej mają do odrobienia 2 punkty straty do liderującej w tabeli Legii Warszawa.

Zespół prowadzony przez chorwackiego trenera Nenada Bjelicę już raz grał w tym sezonie przeciwko Arce – wówczas, 27 sierpnia 2017 roku w Poznaniu miejscowi wygrali 3:0. Teraz, po solidnie przepracowanej zimie, nadarza się okazja do wzięcia rewanżu za wyjazdową porażkę. Przypomnijmy też, że to właśnie po starciu z Lechem żółto-niebiescy sięgnęli w zeszłym sezonie po Puchar Polski.

Arka powróci na ligowe boiska w bardzo podobnym składzie do tego z jesieni. W zimowym okienku transferowym nie doszło do kadrowej rewolucji – rozgrywki Lotto Ekstraklasy żółto-niebiescy wznowią bez Filipa Jazvicia, Tomasa Kosuta, Szymona Nowickiego i Alvaro Reya. Z kolei o nowych nabytkach przesądzą raczej nadchodzące dni, do tej pory Arka wzmocniła się tylko Ukraińcem Andrijem Bohdanowem z Olimpiku Donieck oraz kilkukrotnym reprezentantem Meksyku, Enrique Esquedą. Na testach przebywa także środkowy obrońca Berkay Dabanli z Niemiec.

Nie trzeba też specjalnie przypominać, że kibice popularnego „Kolejorza” od lat pozostają w przyjaznych stosunkach z fanami Arki i spotkania tych dwóch klubów zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Klub ciągle prowadzi sprzedaż karnetów na rundę wiosenną Lotto Ekstraklasy, tak samo trwa oczywiście też dystrybucja pojedynczych biletów na mecz z Lechem. Wszystko odbywa się poprzez oficjalne punkty sprzedaży oraz przez internetowy system, na stronie bilety.arka.gdynia.pl.

Arka przypomina też o akcji „Dziecięca Eskorta” - chętni rodzice mogą skorzystać z trzech płatnych pakietów, dzięki którym ich dziecko wyprowadzi piłkarza na murawę tuż przed rozpoczęciem meczu oraz skorzysta z dodatkowych atrakcji. Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Z kolei wśród zmian, które kibice powinni zauważyć podczas pierwszego spotkania po dłuższej przerwie, warto też wymienić zmodyfikowane „gniazdo” do prowadzenia dopingu. Miejsce, które zajmują bębniarze i kierujący „młynem” na Stadionie Miejskim zmieniło się nie do poznania. Zostało ono podwyższone oraz przeniesione na centralną część trybuny Górka. Są nowe uchwyty na bębny, zmieniono też konstrukcje na flagi, które będą wieszane na specjalnej stalowej lince. To zasługa współpracy Gdyńskiego Centrum Sportu (zarządcy obiektu) ze Stowarzyszeniem Kibiców Gdyńskiej Arki.
Uwaga, zmiany w ruchu

Przypominamy też, że w związku z zaplanowanym na godzinę 18:00 w sobotę meczem Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni planuje zmiany w organizacji ruchu, które mają usprawnić poruszanie się pojazdów i pieszych w najbliższej okolicy Stadionu Miejskiego:

  • na około 3 godziny przed meczem wyłączone z ruchu zostaną ulice: Olimpijska, fragment Sportowej i Wileńskiej – w strefie obowiązywać będzie ruch pieszy;
  • około 2 godziny przed meczem wyłączona z ruchu zostanie ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową na Witominie w kierunku Redłowa) oraz fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina) – ZdiZ prosi o korzystanie z alternatywnych dróg (Rolnicza, Kielecka, Droga Gdyńska/Aleja Zwycięstwa lub Chwarznieńska, Obwodnica Trójmiasta, Chwaszczyńska i Wielkopolska)


Kibice, którzy planują na mecz Arka – Lech przyjechać własnym samochodem są proszeni o parkowanie na zamkniętej ulicy Małokackiej, wjeżdżając od strony Witomina.
Po meczu wyjazd z tymczasowo zamkniętej ul. Małokackiej możliwy będzie wyłącznie w stronę skrzyżowania ulic: Małokackiej, Rolniczej, Chwarznieńskiej i Wielkokackiej.
Około pół godziny po meczu zostanie przywrócony ruch pojazdów bez ograniczeń na pozostałych ulicach w pobliżu Stadionu Miejskiego.