Co nowego

Co z choinką po świętach? Podpowiadamy, kiedy ją wystawić

Co z choinką po świętach? Podpowiadamy, kiedy je wystawić // fot. pixabay.com

Co z choinką po świętach? Podpowiadamy, kiedy je wystawić // fot. pixabay.com

03.01.2018 r.

Choinki zdobiły mieszkania w świąteczny czas, dlatego teraz nie mogą po prostu trafić „za okno”. Drzewka też trzeba segregować. To odpady zielone i służby oczyszczania miasta odbierają je osobno, w konkretnych terminach. Podpowiadamy, gdzie i kiedy można je wystawić, żeby zostały uprzątnięte.
 
Święta już za nami, dlatego przypominamy, co zrobić z choinkami, które zdobiły domy i mieszkania. Drzewka nie powinny trafiać do pojemników na odpady zmieszane. Ze względu na rozmiar podlegają one selektywnej zbiórce odpadów biodegradowalnych. Jak to poprawnie robić? Wszystko zależy od rodzaju budynku, w którym się mieszka. W blokach i budynkach wielorodzinnych choinki należy wystawiać przed pergolami śmietnikowymi, tak, żeby nie blokować dostępu do nich. Natomiast mieszkańcy domków jednorodzinnych powinni wystawić drzewko przed posesją, w miejscu widocznym i łatwo dostępnym. W obu przypadkach trzeba to zrobić najpóźniej do godz. 6.00 rano w dniu planowanego wywozu.
 
Służby oczyszczania miasta będą odbierać choinki w konkretnych terminach, w zależności od dzielnicy. I tak:
 
- w dzielnicach: Dąbrowa, Karwiny i Wielki Kack – zarówno w zabudowie wielorodzinnej, jak i jednorodzinnej – choinki będą odbierane: 4, 17 i 31 stycznia oraz 14 i 28 lutego,
 
- w dzielnicach: Oksywie, Obłuże, Babie Doły, Pogórze, Cisowa, Chylonia, Chwarzno-Wiczlino, Witomino Radiostacja, Witomino Leśniczówka, Leszczyki, Pustki Cisowskie-Demptowo, Mały Kack, Orłowo, Redłowo, Wzgórze św. Maksymiliana, Kamienna Góra, Działki Leśne, Śródmieście i Grabówek - zarówno w zabudowie wielorodzinnej, jak i jednorodzinnej – choinki będą odbierane: 10 i 24 stycznia oraz 7 i 21 lutego.
 
Dokładny harmonogram odbioru choinek można znaleźć również na stronie wyrzucam.to w sekcji KIEDY TO.

Jesteś zarządcą nieruchomości i chcesz poinformować mieszkańców o terminach odbioru choinek? Możesz użyć tego plakatu - do pobrania poniżej.