Co nowego

Pierwszy etap zmian na Kamiennej Górze - umowa podpisana

Pomiędzy parkowymi tarasami pojawi się winda

Pomiędzy parkowymi tarasami pojawi się winda

14.06.2018 r.

Dziś została podpisana umowa na prace budowlane w parku na Kamiennej Górze. Powstanie tam zadaszona scena, fontanna, winda łącząca ze sobą górny i środkowy taras. Do tego wytyczone zostaną nowe ścieżki spacerowe i wyremontowane schody. Zadania podjęła się firma AM-FOR Arkadiusz Fortuna z Włocławka.
 
To pierwszy etap planowanych zmian na Kamiennej Górze. W jego ramach ma zostać wymieniona nawierzchnia na tarasie górnym od wejścia do kolejki szynowej do podestu planowanej windy zewnętrznej. Zostaną też naprawione i uzupełnione murki kamienne. Zyskamy nowe schody, windę łączącą górny i środkowy taras z ogólnodostępną toaletą. Przebudowana zostanie scena letnia, która zyska zadaszenie membranowe, zaplecze i nowe siedziska na widowni. Pojawi się również instalacja wodna, w której osoby spacerujące w parku będą mogły się ochłodzić.

- Park na Kamiennej Górze jest jednym z najbardziej lubianych przez gdynian miejsc. Zależy nam na tym, by było ono dostępne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta, w tym również osób z niepełnosprawnościami i starszych. Podczas realizacji powstanie zadaszona scena, na której będą mogły odbywać się koncerty muzyki promenadowej i przedstawienia teatralne - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

W ciągu najbliższych dni wykonawca przejmie plac budowy i rozpoczną się prace przygotowawcze i budowlane. Zgodnie z umową, realizacja ma się zakończyć do 22 marca 2019 roku. Koszt inwestycji to niecałe 8 mln zł.