Co nowego

Finał gdyńskiego tygodnia pozarządowego

Finał gdyńskiego tygodnia pozarządowego // fot. Jakub Wozniak, Tricity News

Finał gdyńskiego tygodnia pozarządowego // fot. Jakub Wozniak, Tricity News

14.06.2018 r.

W Gdyni jest ich ponad 800 i każdego dnia działają na rzecz Gdyni i jej mieszkańców. To organizacje pozarządowe, które prowadzą bardzo szeroką działalność: edukacyjną, kulturalną, czy pomocową. W sobotę będzie można się zapoznać z tym co robią podczas wspólnego pikniku, który odbędzie się na Placu Grunwaldzkim (obok Muszli Koncertowej).
 
- Taka formuła promocji swojej działalności jest bardzo ważna dla organizacji. Często stowarzyszenia i fundacje skupiają się na jak najlepszej realizacji projektu i na samym końcu brakuje już czasu i siły, aby odpowiednio się tym pochwalić. Piknik jest niezobowiązującą formułą bliskiego poznania niesamowitych organizacji – mówi Jakub Ubych z Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.
 
W tym roku głównym tematem wydarzenia będą najmłodsi, co nie oznacza, że zabraknie atrakcji dla osób troszkę starszych. Wśród przygotowanych atrakcji poza bardzo rozbudowaną strefą dziecka, w której nie zabraknie dmuchanych zabawek, atrakcji z animatorami, rozwiązywania zagadek czy malowania buziek  będzie szansa poznać jedną z 50 prezentujących się organizacji.
 
To już trzeci rok, gdy organizacje w czerwcu spotykają się w tym miejscu. Tego dnia poza zdobyciem informacji o projektach, bieżącej działalności można zostać wolontariuszem.
 
- Organizacje, takie jak Hospicjum czy Ciapkowo mają oddane grono wolontariuszy, choć ich nigdy za dużo. Inne organizacje potrzebują wsparcia najczęściej przy swoich akcjach. Bycie wolontariuszem to świetna przygoda, ale również miejsce nabierania umiejętności dla młodych ludzi – dodaje Jakub Ubych.
 
Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 czerwca od 10.00 do 16.00. Około godziny 11.15 rozpocznie się tworzenie wielkiego napisu NGO (skrót określający organizacje pozarządowe) – potrzebne jest wtedy około 150 osób. Jest to działanie potrzebne do pamiątkowego zdjęcia, na które serdecznie zapraszamy.

Finał gdyńskiego tygodnia pozarządowego // fot. Jakub Wozniak, Tricity News