Co nowego

Frekwencyjny rekord w CN Experyment!

Centrum Nauki Experyment doceniają szczególnie najmłodsi, fot. Barbara Matwiejczyk

Centrum Nauki Experyment doceniają szczególnie najmłodsi, fot. Barbara Matwiejczyk

14.08.2019 r.

Sukces mierzony w radości z eksperymentowania, czyli... rekordowa frekwencja gości w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. W lipcu wystawę gdyńskiej placówki odwiedziło ponad 37 tysięcy osób!

Experyment jest jedną z największych atrakcji Gdyni, a potwierdzeniem jego popularności jest z pewnością rekordowa frekwencja w lipcu tego roku. W sezonie wakacyjnym, w pogodę czy niepogodę, interaktywna wystawa zawsze przyciągała wielu gości, jednak ostatni miesiąc jest wyjątkowy.

– Wystawę i wydarzenia na niej organizowane odwiedziło w lipcu w sumie 37 400 osób. To ponad 10 tysięcy więcej niż w zeszłym roku w tym okresie. Pobiliśmy tym samym również najlepszy wynik frekwencyjny, który osiągnęliśmy w 2016 roku – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. – To ogromna satysfakcja, że zaproponowany program i działania na wystawie przyciągają tak wiele rodzin, grup i dorosłych, którzy oczekują mądrej rozrywki – dodaje.W letnim programie pod hasłem „Odlotowe wakacje” znalazły się działania tematycznie związane z lotnictwem, aerodynamiką i kosmosem. Ogromnym powodzeniem cieszy się specjalna formuła warsztatów w formie gry AEROSPACE, z których w samym lipcu skorzystało prawie 700 gości! Działania Experymentu popularyzujące naukę to nie tylko wydarzenia na samej wystawie, ale również szereg aktywności na świeżym powietrzu. Gdyńscy turyści mieli okazję spotkać edukatorów m.in. na festiwalu Open’er, podczas Gdynia Volvo Sailing Days oraz w strefie Gdyńskiego Centrum Sportu na plaży miejskiej. Przed nami jeszcze sierpniowe atrakcje w Experymencie i poza nim, m.in. LOTOS Gdynia Aerobaltic, podczas którego Experyment stworzy strefę Młodego Pilota.

Wiatrakowiec - jedna z lipcowych atrakcji Experymentu, fot. CN Experyment


– W lipcu w Experymencie przeważali turyści z województw zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego. Nie brakowało również odwiedzających z regionu i gdynian – mówi Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment. – Co najbardziej nas cieszy, turyści polecają sobie naszą wystawę jako miejsce, które trzeba w Gdyni koniecznie zobaczyć i nowi odwiedzający najczęściej dowiadują się o niej od rodziny i znajomych. Również na portalach i w mediach społecznościowych jedną z najczęściej powtarzających się recenzji jest „Super miejsce dla rodzin z dziećmi”. Myślę, że to największa pochwała dla działania naszego centrum, bo dzieci to najbardziej wymagająca grupa –zaznacza.

Na interaktywnej wystawie Experymentu można poznać fascynującą stronę nauki, zrozumieć zjawiska fizyczne rządzące światem i wziąć udział w warsztatach, wykładach czy angażujących grach. Już od 12 lat każdego dnia gdyńskie centrum zwiększa zainteresowanie nauką, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Przyciągając każdego roku ponad ćwierć miliona gości z Trójmiasta, całej Polski i zagranicy, szybko stało się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Pomorza.

Warto wspomnieć, że Experyment to dziś silna i rozpoznawalna marka. Przez lata centrum nagrodzono wieloma tytułami i certyfikatami potwierdzającymi wysoką jakość działań popularnonaukowych i turystycznych. Najważniejsze z nich to tytuł „Popularyzatora Nauki” przyznany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, serwis Nauka w Polsce oraz Polską Agencję Prasową, nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii „Oferta kreatywna” czy certyfikat za Najlepszy Produkt Turystyczny 2014 roku przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną. Każdego roku dzięki wysokim ocenom odwiedzających centrum otrzymuje również Certyfikat Jakości portalu TripAdvisor.

- Nie zwalniamy tempa. Rozwijamy nowe propozycje, które już niedługo znajdą się w naszym programie. Na wakacyjne aktywności zapraszamy do końca sierpnia, a już niedługo zaprosimy gości na jesienne wydarzenia – mówi Alicja Harackiewicz.